• Genel
  • 0

Rüyada Aç Görmek

Rüyada aç görmek, gereksinim sahibi olmak, başkalarından destek isteyecek vaziyete düşmek, işlerin bozulması gibi anlamlara kazanç ve genellikle parasal kayıpların, güçlüklerin haberini verir. Aç birini görmek o kimseye yapılacak desteğe veya bireyin dost etrafında güç günler geçirenlere el uzatacağına alamet eder. Sevap işleyecek fırsatların ortaya çıkmasına açıklanan düş, aç hayvan gören ve onu doyuran kimseler için hayırların en hoşunu işleyeceklerini, ahiret yaşamlarının da bu tavırlarının karşılığı olarak hoş geçeceğini bildirir. Şahıs kendini aç görüyorsa nefsiyle yaşayacağı bir gayretin ifadesi olarak kabul edilir ve inancını güçlendirmek isteyen kimselerin, nefis hakimiyeti yaparken zaman zaman zorlanacaklarını fakat yeniden de yollarından dönmeyeceklerini işaret eder.

Rüyada Aç İnsan Doyurmak

Büyük bir sevap işleyecek olan düş sahibinin ne kadar zengin olursa olsun her zaman gönlü bol ve acımalı biri olacağını, etrafındaki makûsluklara karşı duracağı gibi, haksızlıklarla da gayret ederek geçireceği hayatını deyim eder. Aç insan doyurmak, hakikat yaşamda da insanların faydasına işler yapmak, hayratlar, çeşme, sağlık kurumu veya mektep yaptırmak demektir. Bireyin parasal imkânlarının çoğalacağına ve yanında pek çok kimseye ekmek verecek kadar işlerini geliştireceğine de yorumlanır.

Rüyada Aç Hayvan Görmek

 Genel mantıkta aç hayvan görmek, acıma gösterilecek bir vaziyete işaret eder ancak görülen hayvanın ne olduğu da ehemmiyet taşır. Aç ayı görmek, yakın etrafta gözü doymak öğrenmeyen bir tanıdığa yorulur. Aç köpek görmek arkadaşlardan birinin yaşayacağı kasvete işarettir. Aç kedi görmek ise hanede parasal meseleler olduğuna fakat kısa zaman sonra düzeleceğine haber verir.

Rüyada Aç Görmenin Psikolojik Yorumu

Açlık genel olarak bireyin yaşamındaki boşlukları temsil eder. Aynı zamanda ruhsal bir boşluğun da sembolüdür. Bireyin aralıksız olarak içindeki boşluğu doldurmak ismine alışveriş yaptığını yahut fazla yemek yediğini, meselelerini bu biçimde kapatmaya çalıştığını da ifade eder.

Rüyada Aç Kalmak

Rüyada aç kalmak, düşün bütün tersine işaret eder ve hayırlara dedikodu edilir. Düş sahibinin parasal anlamda çok daha kuvvetleneceğine, kasvetlerinin son bulacağına, uyumunun ve yaşamının basitleşeceğine, bu sayede hanesine güneş doğacağına, elinin bolluk ve fayda göreceğine işaret eder. Uslu yatırımların büyük avantajlar sunacağına, bireye düşündüğünden ve hesapladığından da fazla getiri sağlayacağına alamet eder.

Bazende Rüyada Aç Olmak

Bir şahsın düşünde kendisinin aç olduğunu görmesi ya da öyle sezmesi onun yaşayacağı mutluluğa, karşılaşacağı iyiliğe ve şifaya delalet eder. Düş sahibinin yaşamında çok büyük ve hoş büyümelerin alana geleceğine, artık rahat bir soluk alacağına ve rahat bir yaşama kavuşacağına yorulur.

Rüyada Açlık Görmek

Rüyada açlık görmek, bir ekip hayal kırıklıklarına, emeklerin yanmasına, özverilerin karşılık görmemesine deyim edilir ve düş sahibinin en büyük darbeyi en yakınlarından göreceğine işaret eder.

Rüyada Açlık Çekmek

Rüyada açlık sürüklemek de açlık görmekle eş biçimde açıklanır. Düş sahibinin büyük umutlarla çıktığı yollardan kendisine hayır gelmeyeceğine ve şahsın iyi gayelerle yaptığı tercihlerin kendisini mutsuz edeceğine deyim edilir.

Rüyada Aç Birini Görmek

Rüyada aç birini görmek, düşü gören şahsın kendisine gereksinimi olan bazı bireylerin olduğuna delalet eder. Düş sahibi, çok güç vaziyette olan insanların kimilerinin kendisinin takviyesine gereksinim dinlediğini görecek demektir.

Rüyada Karnını Doyurmak

Rüyada karnını doyurmak, çok hayırlıdır. Düşyı gören şahsın, karşısına çıkacak hasılatlı işler sayesinde yaşamının en güllük gülistanlık olacağı bir yarıyılın geleceğine, bolluğun ve yararın daha evvel hiç olmadığı kadar çoğalacağına alamet eder.

Rüyada Yokluk Görmek

Rüyada yokluk görmek, reel anlamına eş biçimde değerlendirilir ve düşü gören şahsın işini kaybedeceğine bu surattan ekmeğinden olacağına ve çok güç günler geçireceğine yorulur.

Düşda Aç Olmak

Düşda aç olmak, sevince, rahata, iyi haberlere olan lüzumu, bireyin çok zamandır rahat bir soluk alamadığı için kasvette olduğunu ifade eder. Aç olup yemek yediğini gören birey ettiği tövbelere riayet eder ve inancını güçlendirir. Kanaatkar olmanın, yaşanılan her kasvete ve azaba şükrederek, başkaldırı etmeden sabretmeye, güç günleri geride vazgeçmeye de yorumlanır. Tatlı bir gıdayla karnını doyurmak alınacak hoş haberlerin ifadesi olduğu gibi, evlat sahibi olmanın müjdesidir. İyilik yapmak ve iyilik bulmak demek olduğu gibi, hoş yemekler yiyerek karın doyurmak aile yaşamında her şeyin yolunda gideceğini, her türlü müzakerenin sona ereceğini, inançla hareket eden düş sahibinin inancının da güçlendiğini deyim eder. Aç olduğunu ve kuru ekmek yediği görmek dar kazanca karşın itikadın sağlam kalacağını, asla harama bulaşmadan, helal lokma yiyip şükretmeyi seçen bireyin misal tutumlar sergileyeceğini, aç olup et yemeği yediğini görmek ise yoksulluktan tamamen kurtulup, daha zengin bir yaşam sürdürüleceğini işaret eder.
Düşda Acıkmak

Acıkmak, pek çok biçimde açıklanabilir. Zengin kimseler için ruhen bir cinsli doyuma erişemediklerini, parasal imkânları iyi olmasına karşın maneviyatlarında aralıksız bir yetersizlik dinleyeceklerine alamettir. Acıktığını ve besin rastgele bir şey bulamadığını gören bireyler fazla hırslarına yenik düşerler ve iş alanında zaferli olmak isterken ailelerini, hoşlandıklarını bakımsızlık ederler.

Rüyada Aç İnsan Görmek

Aç insan görmek, düş sahibinin hak dağıtacak bir mevkiye geleceğine, manevi önderlik yapacağına, etrafındaki kimselerin inançlarını tazeleyeceğini açıklanır. İlmi açıdan güçlü olmaya, azla yaşamaya, nefsine dominant olmaya da deyim edilir. Aç insan, düş sahibinin kadim arkadaşlara sahip olacağını, kendisine manevi desteklediyecek insanlarla birlikte yaşayacağını işaret eder.

Aç Olmanın Psikolojik Yorumu

Aç olmak, daha iyi bir yaşama öykünmenin, kendi yaşamından hoşnut olmamanın ve daha yükseklere, doruklara göz dikmenin, fazla hırslı olmanın işaretidir. Pek çok alanda faaliyet göstermenin de deyimidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir