Kendinizi ve Hayatı Sorgulayacak 8 ünlü Söz

Her şahsın kendi yaşamının zindesinde, değişik yaşlarında değişik vakalar büyüyebilmekte ve bu vakaların içerisinden çıkmak için manevi olarak kendiliğindene takviye göstermeye çalıştığı görülebilmektedir.

Bu gibi gidişatlarda bazen bir filmde izlenen kareler, okunan kitaplarda geçen tümceler veya yevmiye yaşamda karşılaşılan bazı vaziyetler şahsın kendisini bir kere daha denetleyerek yarınlarına daha rahat ve rahat gözlerle bakmasını sağlayabilir.

Tarihsel sürece de bakıldığında yaşanan çok büyük vakaların, tarihsel süreci değiştirmesine karşın aynı yarıyılda yaşamış şöhretli fertlerin dahi aynı gidişatı sürdürerek tabiri yerindeyse yaşanılanlardan ders çıkarmak ismine tarihsel tümceler kurdukları ve günümüze kadar bu tümcelerin unutulmadan getirildiği de öğrenilmektedir.

Bu şöhretli adların yaşadıkları deneyimler ve edindikleri bilgiler değişik olsa da, hatta ilgilendikleri ihtisas alanları birbirlerinden çok değişik noktalar olsa da doğru olan nokta 1 tane olduğu için söylenen laflarla varılmış olan noktalar hep aynı neticeye çıkmaktadır.

Vaziyet böyle olunca, söyledikleri laflarla tarihe isimlerini yazdıran şöhretli feylesofların da unutulmayacak laflarına misaller şu biçimde verilebilir;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Eğercili Namık Kemal İlkokulu
  • Yükseliş İlköğretim Okulu
  • Kırklareli Bilim Ve Sanat Merkezi
  • Kepirtepe Anadolu Lisesi
  • Aslanbaba Ortaokulu