Kemal Sunal Sözleri

Kemal Sunal Sözleri yaşanan olaylara insanlara mesaj vermek amaçlı kullandığı söz olduğu gibi bazen insanları güldürme amaçlı kullansada illaki mesaj içeren sözler kullanmıştır. Kemal sunal sözleri listesi ile bir kez daha Yüce allahtan kendisine rahmet diliyoruz. İyiki vardın, iyiki seni tanıdık.

->>Ne demişler; iki gönül bir olunca damlaya damlaya göl olur.

->> Ben bir balon değilim. Öyle çıkanlar var ve ayakta kalmak için her gün TV’de görünmek zorundalar. Ama benim böyle bir şeye ihtiyacım yok çünkü ben sırtımı halka dayamışım.

->> Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği.

->> Kemik yiyor bizin ihtiyar, dört nala gidiyor martılar. Hani nerde tutturanlar, 5’te kalıp fıttıranlar.

->> Duygulu ve hassas bir insanımdır. Başkalarının üzerinde bile durmayacağı olaylar, beni çok etkileyebilir. Bir çocuğun ağlamasına ya da bir kedinin açlığına, kısaca tüm canlıların çaresizliğine, umutsuzluğuna onlardan fazla üzülürüm. Doğal olan da bu. İnsanları güldürmek için, acılarına da ağlayabilmek gerek.

->> Türklüğü her baş her omuz her yürek kaldıramaz!

->> Türker İnanoğlu. Yazıhanesinde sohbet ediyoruz. Düşündüm de diyor, kaç yıldır bu piyasadayım. Kimsenin arkasından konuşmayan bir kişi tanıdım, Kemal. Saygılı, hatır bilir. Bir arkadaşımızı kaybettiğimiz zaman cenazede mutlaka o ve ben bulunurduk. İkimiz de önemserdik bu son görevi.

->> Bu ülkenin bütün süpürgelerini küreklerini getirseniz de bu sistemin pisliklerini temizlemekle bitiremeyiz.

->> Ben koşarken de seni seviyorum Hüsniye.

->> Beni isterseniz dövün ama bırakın istediğim gibi güleyim.

->> Çamaşırı küvetin içinde yıkıyordum. Arka apartman boşluğunda zıplayarak asıyordum. Bazen gülüyor, bazen kızıyordum. Çamaşır ipini Kemal’e bağlatmıştım. Tabii O’da kendi boyuna göre ayarlamıştı.

->> Hiçbir şeyden çekmedik, namuslu gibi görünen namussuzlardan çektiğimiz kadar.

->> Set, haşin, gaddar bilakis çok kibarım. İyi dans erdim, ısrar ederim. O kadar!

->> Hırsızlık mı yapıyorum, rüşvet mi alıyorum, faizcilik mi yapıyorum, başkasının rızkını mı çalıyorum. efendi gibi Hüsniye’ye asılıyorum.

->> Suda dolanır bir peri. Seni düşünmekten kaldım bir kemik bir de deri.

->> Ertem Abi ‘Sen şunu söyle, sen bunu söyle’ diye replikleri dağıttı, ama Kemal’e gelince laf bitti. ‘Oğlum sen de burada gülersin’ dedi ona… İşte bu laf çok önemlidir. Kemal orada güldü, bütün Türkiye güldü.

->> Ben de sevilmeyecek adam değilim, güzel adamım bir kere.

->> Fes başıma fes başıma püskülü ben olayım. Ah duvar başıma, başım duvara!

->> Bir insanın burnu patlıcan dolmasına benziyorsa o insandan korkacaksın.

->> Salıverin küçük enişteyi!

->> Ciddi hatta soğuk adamımdır. Öyle çok gülmeyi sevmem.

->> Hiçbir şey güzel olmayacak ama yaşıyorum ulan ben, bundan daha güzel şey mi var?

->> Sen böyle gülünce şuranda iki çukur oluyor ya, ölünce beni oraya gömsünler.

->> Aşk kalbimi yakan volkan gibidir, en sevdiğim tatlı kazandibidir. Leyla sev beni, sokma müşgüle, seninle kaşık atalım iki tabak keşküle.

->> Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? Nasıl çıktım? Bunu izaha gerek yok gördünüz, yürüdüm çıktım! Ama, çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. Görünen köy. Uzakta değildir.

->> Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? Nasıl çıktım? Bunu izaha gerek yok gördünüz, yürüdüm çıktım! Ama, çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. Görünen köy. Uzakta değildir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir