Yatak Nasıl Olmalıdır? Yatak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır.

Rahat ve sürekli bir uykunun ilk koşulu sıhhatli bir yatakta yatmaktan geçiyor. Yatak odası ekipleri seçilirken modellerin her ne kadar süsleyici görüntüsüne aldanılsa da hakikat ehemmiyetli olan husus şüphesiz yatakta bulunan ekipmanlarda saklı. Şayet yatak, fonksiyonel ve teknolojik ekipmanlarla planlanmışsa hem hayat alanları çağdaşlaşıyor hem de sıhhatli bir uyku süreci geçirmeniz olası hale geliyor. Siz de beden yapınıza uygun yataklar arasından tercih yaparak, mükemmel bir yatak odası dekorasyonu yaşama geçirebilir ve yatak odası mobilya ayrıntılarınız ile yanılgısız bir şıklık elde edebilirsiniz. İster baza yatak alternatifleri arasından tercih yapabilir isterseniz de karyola tipi modellere yönelebilirsiniz.

En Derin Uykuların Başrol Oyuncuları: Yatak Çeşitleri

Günümüzde yatak modelleri boyut, dolgu malzemesi ve başlık gibi kriterlere göre dizayn edilerek alkışa sunuluyor. Çift karakter yatak ebatları, genellikle 90 x 190 cm veya 120 x 200 cm boyutlarında üretilirken, tek karakter yatak modelleri, 90 x 190 cm ile 130 x 190 cm arasında değişiyor. Dolgu materyali olarak da silikon, bambu, elyaf, mikro, vatka, lateks, kaz tüyü, visco veya organik pamuk gibi değişik kumaş malzemelerinden faydalanılıyor. Tek karakter yatak çeşitleri, renkli başlık ve yatak kısımları ile gençlerin ve çocukların odasına yenilikçi bir görünüm kazandırıyor. Çift karakter yatak modelleri ise her zevke ve gereksinime müteveccih planlanarak geniş bir koleksiyonla karşınıza çıkıyor.

Doğru Yatak Tercihi İçin Püf Noktaları

Çift karakter yatak arıyorsanız öncelikle hangi cins çift karakter yatak modelini istediğinizi tanımlamalısınız. Artık yaylı, yaysız, visco, organik pamuk, lateks, mikro, nanoelyaf gibi daha akla gelebilecek pek çok dolgu malzemesinden yatak yapımı yapılıyor. Şayet karyola kullanıyorsanız, karyolanızın miktarını kesinlikle tespit etmelisiniz. Zira yatağınızın boyutları, karyolanızın miktarlarıyla birebir denk olmalı. Ayrıca yatağın yumuşaklığı, vücudu anlayışı, anti-alerjik, anti-sabit özelliklere sahip oluşu ve garanti dokümanı gibi özelliklerine dikkat etmek de oldukça büyük ehemmiyet taşıyor.

Tek Karakter Yatak Alacaklar Bunlara Dikkat Etmeli

Boy uzunluğu, yatak genişliği, marka güvenirliği, yay ve sünger yapısı, elastiklik ve yumuşaklık gibi özellikler, yatak modelleri alırken göz önünde bulundurmanız gereken hususlar arasında yer alıyor. Ayrıca tek karakter yatak alırken odanın konumu ve yatağı kullanacak bireyin seçimlerini de kesinlikle dikkate almak gerekiyor. Genç odası ekipleri alırken bu gibi hususları ön tasarıda yakalayabilir ve gereksinimlere uygun en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Elverişli Yapısıyla Çığır Açan Model: Visco Yatak

Kısaca ifade etmek gerekirse visco, beden biçimini alan ve değildiğinde dahi yumuşaklığını sezdiren bir süngerdir. İlk olarak NASA tarafından kullanılan ve daha sonra dünya çapında dağılmaya başlayan visco yataklar, tamamen ortopedik ve yaysız biçimde planlanıyor. İşlevsel ve rahat oldukları için hem erişkinlerin hem de çocukların kullanabilmesine uygunluk gösteriyor. Üstelik bedenin ağırlığını dengeleyerek omurga ve eklem rahatsızlıklarının giderilmesine de yardım oluyor. Uygun maliyetli visco yatak modelleri için Koçtaş&rsquo ın internet sitesinden mahsul koleksiyonlarına göz atarak lüzumlarınıza müteveccih modeli basitçe seçebilirsiniz.
Elbette elverişlilik açısından ortopedik yataklar da visco yataklar gibi avantajlara sahip. Ortopedik yataklar beden ağırlığını yatağın her bölgesine denk olarak dağıtarak sürekli bir uyku geçirmenizi basitleştirirken maliyet açısından da bütçe arkadaşı çözümler sunuyor. Uygun maliyetli ortopedik yatak çeşitleri için Online olarak Koçtaş’ı ziyaret ederek koleksiyona göz dolaştırabilirsiniz.

Bu Avantajlar Bazalı Yatak Kullanıcıları İçin

Bazalı yataklar, yerden yüksek oldukları için paklik açısından basitlik sunarlar.
Ayrıca karyola modellerine mukayeseyle her zaman daha hafiftirler. 2 veya 3 parçadan oluştukları
için takıp çıkarma veya taşıma harekâtları daha kolay biçimde asıllaştırılır.
Baza yatak modellerinin içerisinde yer alan geniş hacimli bazalar eşya gizlemek için idealdir. Sağlamlılık ve dayanıklılık açısından da daha kullanışlı oldukları söylenebilir.

En Nitelikli Yatak Modellerine Erişmek Çok Kolay

Yatak maliyetleri mahsul gruplarının dolgu malzemesi, yatak boyutları, yatak başlıkları ile gibi kriterlere göre farklılık gösterebiliyor. Ancak tüm yatak odası maliyetleri cazip aralıklarda izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Öğretmen Aysun Karalar Anaokulu
  • Doğanhisar Başköy Hüseyin Ayverdi Anaokulu
  • Kotancı İlköğretim Okulu
  • Darboğaz İlkokulu
  • Kumrulu Huriye Filik İlköğretim Okulu