Yangın Söndürme Hortumları

Yangın başlangıcında veya ilerleyen düzeylerde söndürme takımlarının bırakılmaz vasıtalarından biri olan yangın hortumları alevlere karşı dayanıklı olmalıdır. Özel malzemelerden üretilmeli ve yangın anında terslik olmaması için periyodik bakımları çok iyi yapılmalıdır. Genellikle yangın dolaplarında makarasına sarılı halde gördüğümüz yangın hortumları, bina içinde 30 metre kadar uzayabilme hünerine sahiptir. Bu surattan teknik olarak büyük binalarda daha çok yangın dolabı ve yangın hortumu bulundurulması gerekli hale getirilmiştir.

Yangın Söndürme Hortumları

Türk Standartları Enstitüsü standartlarına göre üretilen ve nitelik hakimiyetleri yapılan yangın hortumları, kullanılmasa da bakımı yapılması gereken, ara gizeme açılıp tekerrür sarılması gereken unsurlardandır. Hem ateşe hem de tazyikle fışkıran suya karşı dayanıklı olması gereklidir. Yangın gibi acil anlarda rastgele bir problem yaşanmaması ismine, bahsedilmesi ve ustan çıkarılmaması gereken en ehemmiyetli şey, periyodik bakımlardır.

Yangın Hortumları Maliyetleri

Yangının başladığı yere süratli bir biçimde uzanıp, su veya değişik söndürme kaynaklarını alevlerin üzerine tazyikli olarak boşaltan yangın hortumları maliyetleri, üstlendiği mesullük ile mukayese etildiğinde son derece klasiktir. Özellikle işletmemiz ile iş yapan tüm alıcılarımızın, mahsullerimizin dayanıklılığı ve niteliği ile beraber en fazla hoşnut kaldıkları mevzu yangın hortumları maliyetleridir.

Ticari yaşamda yer alan ve iş yapan şirketlerden biri olarak yarıyılın güçlüklerini yaşayan alıcılarımızı çok iyi kavrıyor ve yangın hortumları maliyetlerinde gereken elastikliği gösteriyoruz. Bu elastikliğin yanı gizeme sunduğumuz ödeme basitlikleri ile de rahat soluk almanızı sağlıyoruz.

Yangın hortumları maliyetleri toptan alışverişlerde ve ihale ile alımlarda değişiklik göstermektedir. Cazip maliyetlerimizi ve ödeme ihtimallerimizi bilmek için bizimle web sitemiz aracılığıyla veya bağlantı numaralarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Yangın Hortumları Periyodik Hakimiyetleri

Yukarıyada da bahsettiğimiz gibi, dolapların içinde sarılı halde bulunan yangın hortumlarının periyodik hakimiyetlerinin yapılması hayati ehemmiyet taşımaktadır. Takımımızın sizlere vereceği eğitimde, yangın hortumlarının hangi periyotlarla açılıp tekerrür sarılması gerektiği, bunun dışında yapılacak bakımları, yangın tatbikatları sonrası pakliği ve bakımı gibi mevzular anlatılmaktadır.

Müessesesel yapıda olan alıcılarımıza yangın eğitimlerimiz kumpaslı aralıklarla verilmektedir. Müessesesel yapılarda oluşturulan yangına müdahale, tahliye, kurtarma ve ilk takviye takımlarının eğitimini üstlenerek, yangına karşı şuur ve farkındalık oluşturmayı gayelerimizin arasına ekledik.

Yangın Hortumları Teknik Beyannamesi

Uzunluğu ve malzemesi ne olursa olsun tüm yangın hortumlarının, yangın hortumları teknik bildirisine göre üretilmesi ve teslim edilmesi gerekmektedir. Bu teknik tebliğde bulunan maddelerde alıcılarımızın istediği tüm ayrıntılara harfiyen uymaktayız. Bu surattan ihale süreçlerinde alıcılarımız bizi birbirlerine öneri etmekte ve işletmemizin natürel referansları olmaktadır.

Yangın hortumları teknik tebliğinde, hortumun uzunluğu, rengi, rekoru, nozulları üretildiği malzeme, uç musluğu, vanası ve makarası gibi ayrıntılara yer verilmektedir. Belirtilmesi gereken ayrıntılardan biri de nozulun Turbo nozul, Euro nozul, silah nozul veya HS nozul çeşitlerinden hangisinin istendiğidir. Yangın hortumları teknik tebliğinde yer alan değişik hususlar, Türk Standartları Enstitüsü standartlarına uygun olması, kelepçesinin özelliği gibi hususlardır.

Yangın Hortumunun Özellikleri

Alıcılarımızın en dikkat ettiği noktalardan biri de yangın hortumunun özellikleridir. Uzunluğu, tazyik bedeli, rengi, yeri ve makarasının dönüş marifeti yangın hortumunun en ehemmiyetli özellikleri arasında yer almaktadır. Amerikan, Alman ve İtalyan menşeli ithal yangın hortumları piyasada en çok seçim edilen hortumlardır.

Yangın hortumlarının özellikleri, teknik tebliğlerde de bulunan ve ihale yolu ile alımlarda ehemmiyetli olan hususlardan birisidir. Türk Standartları Enstitüsü standartlarında asgari özellikler ve nitelik standartları yer almaktadır. İşletmemiz tüm nitelik direktiflerine ve alıcı arzlarına uygun olarak imallerini yapmakta, kurulumunu sağlayıp teslimatı hakikatleştirmektedir.

Yangin Hortum Makarasi Olculeri, Yangin Hortum Makarasi, Yangin Makarasi, Yangin Sondurme Hortumu,Yangin Hortum Makarasi Istanbul,Yangin Hortum Makarasi Modelleri, Yangin Makara Hortumu, Yangin Makarasi Hortumu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Mut Şehit Sedat Damburacı İlkokulu
  • Konurtepe Ortaokulu
  • Mehmet Nazif Günal İlköğretim Okulu
  • Kız Teknik Ve Meslek Lisesi
  • Gazikemal İlkokulu