Torpil ve Hayat Kırgınlığım.

Bu toplumdaki insanların torpil gerçeği ve benim yaşadığım torpil olayı.

Başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Bu gülen cematinin şah şahlı olduğu zaman yani herkezin nur cematine menfat uğruna cematci olduğu dönem.

Gardiyanlık başvurusu için Adliye sarayına gittim. Boy ve kilo elemesi için, boyum 167.5 cm geldiği için elendim. Kpss’den Ön lisans olarak Puanımda 79’du. (O zaman daha lisans mezunu değildim) Sağlık olsun dedim ve demek adalet tam ve net bir şekilde sağlanıyor dedim. Gel git zaman 2 ay geçti gardiyanlık elemeleri bitti ve işe başlayanlar başladı. Tabi ben yine boş durmuyorum babamın senelerce emek verdiği kokoreç dükkanında yardım ediyorum. Bizim dükkan Cumartesi günleri pazar kurulan bir yerde pazar esnafı hali ile sipariş istiyor bende götürüyorum. Herneyse bir tezgahta bir genç (Tanıdğım bir kişinin tezgahında) benden kısa ve kiloluca sohbete koyuldum. Ne yapıyorsun ne ediyorsun gibisine. Bana kpss girmemi ve bir puan alıp memur olamamı önerdi. Bende kpss girdiğimi ve KPSS’den 79 puanla gardiyanlığa bile giremediğimi söyledim. Genç o lafın ardından 2 ay önce kpss araçılığı ile gardiyanlığa yerleştiğini söyledi. Bende nasil girdin diye sordum. “Bana açık ve net bir şekilde hiç mi tanıdığın yok. Ben Cemat yardımı ile girdim. Git cemate üye ol topantılarına git dedi”. Tabi ben dondum kaldım. Ve son söz olarak hiç mi Kul hakkı yemekten kormuyorsunuz diye birşey dedim ve muhabbeti kestim. Ben neyse boydan 2.5 cm kısayım, o çocuk benden de kısa Ya boyu 170 ve uzun olanların hakkı ne olcak.

Sorsam dinsel yönden herşeye onlar dikkat eder, AMA kul hakkını öğrenememişler. Size bu toplumun bir ferdi olarak HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Unutmayın biz ekmek parasını kazanmak için sabah ezanından akşam ezanına kadar çalışırız. Yaptığımız işe emek veririz. Sizse sadece benim gibi insanların dinsel duyğularından istifade edersiniz…

Açık ve net bir şekilde bu yaşadığım olaydan sonra hayat heyecanım bitti ve keşke üniversitede harçadığım vaktimi limon satarak hayatımı kazansaydım. En azından babamın emeği, benimde gençliğim gitmeyecekti.

torpil_gulen_cemati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Atatürk Ortaokulu
  • Uzunlu Atatürk İlkokulu
  • Mehmet Akif Ersoy İlkokulu
  • Tantana İlkokulu
  • Döğer Yunus Emre İlköğretim Okulu