SİYAH ÇAY FAYDALARI ,YAN ETKİLERİ VE YUMUŞAK İÇİM İÇİN PÜF NOKTALAR

Siyah cay faydaları

Siyah çayın faydaları ile birlikte sizlere yumuşak içimli çay için püf notalar vereceğim.

Biz türklerin sabah kahvaltıda  , öğlen yemekten sonra  , akşam dinlenmek için sıklıkla  milli bir içecek olarak tükettiğimiz çayın faydalarını anlatmak isterim .

Gerçek bir mucize olarak adlandırabiliriz siyah çayı sıklıkla tükettiğimiz doğrudur. Tüm Dünyada’da sıklıkla tüketilmektedir.

-Kafain oranı bihayli yüksektir. Bir bardak çayda 12 mg kafein vardır.Kafain sayesinde zihini uyanık tutat algıları açar , konsantrasyonu artırır.Parkinson hastalığına da iyi gelmektedir.

-Antioksidan potansiyele sahip flavonoidler.Antioksidan koroner kalp rahatsızlığı ve bazı kanser türlerine karşı  sağlıklı hücreleri bünyede tutarak  o hastalıklardan bünyemizi korur. Antioksidan açısından zengin bir çay istiyorsanız kaynar suyla demlemelisiniz çayınızı.

-Diş sağlığında da önemi büyüktür , dişlerin çürümesini önler .

Yan Etkileri:

Kafain olduğu için çok fazla tüketmelerde insanda sinirlilik hali yapabilir.

YUMUŞAK İÇİM İÇİN PÜF NOKTALAR :

Çaydan lığımızın altına suyu koyuyoruz ve kaynatıyoruz. Demlik kısmına yeteri kadar kaynar suyu koyup üzerine çayı koyup kapağını kapatıp çaydanlığın altına tekrar su koyup ocağa koyuyoruz.Bu şekilde demlediğimiz çay yumuşak , hafif ve lezzetli oluyor. AFİYET OLSUN 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir