Sağlıklı Yaşam İçin Bunları Yapmayalım.

Hastalıkların hepsi kendimizi biliçsiz kullanmaktan ve vakitsiz yemek yeme ve sıvı tüketmekten kaynaklanmaktadır.

Gece yarısı uyanıp su içmekten sakınmak gerekir. Gece uyanıp soğuk su içmek Mide üşütmesine neden olmaktadır. Çok harareti olan ve  sıtma hastalığı olan kimseler geceyin ılık su içmelidir. İçilen suyuda tek bir seferde içmektense, üç seferde içmeye gayret göstermelidir. Tek seferde su içmek mideye zarar verecektir. Sonuç olarak insan sağlan olduğu kadar narin bir yapısı vardır.

Özellikle ramazan aylarında müslümanların karnını tıka basa doldurup uykuya çekilmesi vücudun sağlığı için zararlıdır.Ramazan ayında Sabah namazını kılıp ve Peygamber Efendimizin (sav) sünetine uyup sağ tarafımıza ve sonra sol tarafımıza yatması daha hayırlı olacaktır.

Allah Sevgilisi yüce efendimiz Hz Muhammet (sav) “Tamınızı Namaz kılmak ile eritiniz. Tok olarak yatmayınız, Kalbiniz katılaşır buyurmaktadır.”

Elma, şevtali, üzüm ve kuru üzüm yedikten sonra su içmek mideyi ifsad eder; bozar.

Fazla Tuzlu yemek yeme görme bozukluklarına yol açar. Bu tarz şeyler bende olmuyor demeyin, sonuç olarak bir su damlası bile damlaya damlaya iz yapmaktadır. Dediklerimize dikkat etmeniz hayat yaşam kalitenizi yükseltecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Güroymak Anadolu Lisesi
  • Halk Eğitim Merkezi
  • Sincan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi
  • Fatma Aliye Hanım Ana Okulu
  • Konya Ereğli Aziziye Ayşana Özkoçak Ortaokulu