Sağlıklı Yaşam İçin 6 Kural

Sağlıklı yaşamak herkezin hayalidir. Bu hayelin gerçek olmaması gibi bir şey yok. Herkez bizde biter. Altın gibi hayatımızı düzenecek sokacak 6 kural;

 1. Uzun ve sağlıklı yaşamak için yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeliyiz. Organik olmayan ürünlerden ve katkı maddesi ile üretilen yiyeceklerden uzak durmalıyız.
 2. Yediklerimize içtiklerimize dikkat ederlim derken fazla aşırı yemek yememeliğiz fazla aşırı yemek obezite (şişmanlık) yapar. Fazla kilo yaşam kalitesini düşüren olayların başında gelmektedir.
 3. Evlilik hayatı, insanın doğasında tek yaşamak diye bir kavram yoktur. Evliliğe kendini hazır hisseden bireylerin en erken şekilde evlenmesi gereklidir. Evlilik insanları ruhen ve bedenen mutlu eder.
 4. Morel olmazsa olmazıdır. Sağlıklı yaşam için morelimizi bozmamalıyız. Kimsenin dediğine kulak aslamamlıyız. Aksi taktirde, hayat kalitemizi düşer. Bireylerin üzerlerine düşen görevlerin bilincinde olması gerektiğinide vurgulamak isterim.
 5. Hayattaki en büyük nimet meşkuliyettir. Meşgül bir insan günün tüm sıkıcılığından kurtulur. Kendini işine verir. Hatta pozitif bakmanın anahtarıdır.
 6. Spor, her bireyin kendi fiziki özelliklerine göre mutlaka spor yapmalıdır. Spor vücut sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Şehit Er Vefa Çelik İlköğretim Okulu
 • Ünal Aysal Anadolu Öğretmen Lisesi
 • Tahtayazı İlköğretim Okulu
 • Gelik İlkokulu
 • Kabala Şakir Nuhoğlu İlkokulu