Rüyada Adet Görmek

Rüyada adet görmek, ya da başka bir deyişle aybaşı, güçlük ve zahmet anlamına kazanç. Kumpasın bozulmasına her şeyin giderek daha makûs bir hal almasına, karmaşaya, münakaşaya ve fobiye deyim edilir. Hayırlı biçimde açıklanmaz, mülkün ve paranın eksilmesine, haydan gelenin huya gitmesine yorulur. Düş sahibi için riskli sularda yüzeceği anlamına kazanç. Rüyada adet görmek, doğru yoldan şaşmaya ve sapmaya işaret eder.

Rüyada Adet Olduğunu Görmek

Rüyasında adet olduğunu gören birey, bildiği doğruları, ailesinden aldığı görgüyü ve ahlakı bir kenara vazgeçip, yüzsüz ve günahkâr sayılacağı işler yapacak demektir. Düş sahibi dinden çıkacak, hak yolunu da terk edecektir diye yorumlanır.

Rüyada Erkeğin Adet Olması

Rüyada bir erkeğin adet olduğunu görmek ya da bir erkeğin düşünde kendisinin adet olduğunu görmesi şayet konutluysa eşini bir başka bayanla kandıracağına, bekârsa da konutlu bir bayanla beraber olacağına delalet eder. Zina anlamına kazanç.

Rüyada Hamile Bayanın Adet Olması

Hamile olan bir bayan düşünde adet olduğunu görürse ya da bayan veya erkek fark etmeksizin düş sahibi, düşünde hamile olan bir kadının adet olduğunu görürse bir evlat sahibi olacağı ile müjdelenir.

Rüyada Yaşlı Bayanın Adet Olduğunu Görmesi

Yaşlı bir bayan kendisini düşte adet olmuş görürse bu çok makûs bir habere işaret eder. Düş sahibinin yaşamını kaybedeceğine ve ailesine büyük acılar yaşatacağına delalet eder.

Rüyada Aybaşı Olmak

Rüyada aybaşı olmak, palavraya, hırsızlığa, hıyanete ve fesat olmaya deyim edilir. Düş sahibinin iyi ve hoş mizaçlarını kaybedip, terbiyeye ve dine ters işlere kalkışacağına yorulur.

Rüyada Hayız Kanı Görmek

Rüyada hayız kanı tasa, kasvet ve yokluk anlamına kazanç. Rüyasında hayız kanı gören şahsın düşü hasta olup can tasasına düşeceği anlamına kazanç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • İstiklal İlkokulu
  • Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu
  • Göktepe İlkokulu
  • Atatürk Ortaokulu
  • Yeniköy Ortaokulu