Rüyada Adam Vurmak

Rüyada adam vurmak, bireyi coşkuya sevk edecek, bir anda mutluluktan gözyaşı döktürecek hoşlanılan biriyle karşılaşmak, o kimsenin iyi haberini almak anlamına kazanç. İzi kaybedilmiş bir yakına kavuşmak şeklinde de açıklanan düş, müjdeli, hoş bir haber olarak açıklanabileceği gibi, aynı zamanda bireyin birine efor vermesi, o kimseyi gözlemesi ve her zaman artta durması olarak da deyim edilir. Adam vurmak, bir kasvetten ebedîye dek kurtulmak, köklü biçiminde de görülmelidir. Düş sahibinin hipotez etmediği neticelerle karşılaşacağı iş teşebbüslerine de işaret eden düş, efor kazanmak, haysiyetli biri olarak başka kimselerin cılızlıklarını kapatmak ve onlara dayanakçı olmak, böbürlenmeden yoluna devam edecek olmak anlamına da kazanç.

Rüyada Silahla Adam Vurmak

Silah ses demektir ve vurulan birey tanınıyorsa o kimsenin yaşamındaki büyük farklılıklara dair bilgi alınacak, haberleşilecek demektir. Dini açıdan açıklandığında, düş sahibinin doğru olmayan yollara girdiğine, karşısına çıkan makûs amaçlı kimseleri ayırt edememesinden dolayı pek çok kasvet yaşayacağına, hayallerine erişmek isterken farkında olmadan inancından sapacak biçimde hareket edeceğini açıklanır. Vicdanı rahatsız edecek vakalar yaşanacağına ve bireyin yaşamındaki yanlışları silmek istese de galibiyetli olamayacağına, yeis dinleyeceğine delalet eder.

Rüyada Adam Vurup Öldürmek

Makûs ve aynı zamanda bireyi uzunca bir zaman sefil edecek bir haberin alınması demektir. Diri görmek anlamına gelse de, görülecek bireyin düş sahibine mutluluk değil, bütün tersi kasvet getireceğine deyim edilir. Bu düşü görenlerin kasvetleri ailelerine de bulaşır ve yalnızca kendileri değil, beğendikleri insanlar da güçlüklerle, ithamlarla ve haksızlıklarla karşılaşırlar. Uzun zaman süresince yaşanacak makûs hadiselerin başlangıcını ifade eder.

Rüyada Adam Vurmanın Psikolojik Yorumu

Birine karşı ölümcül biçimde kin dinlemek, o insana hasar vermek için tasarılar yapmak veya fırsat gözlemek demektir. Düş sahibinin içini kemiren bir hiddetin giderek riskli bir hale geldiğine alamet eden düş hâkimiyetin kaybedilmiş olduğunun da göstergesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Atatürk Anadolu Lisesi
  • Taşoluk Anadolu Lisesi
  • Doğubeyazıt Anadolu İmam Hatip Lisesi
  • Çakallı Hasanağa İlkokulu
  • Çokköy İlkokulu