Rüyada Acıkmak

Rüyada acıkmak, hayra alamet etmez. İşlerdeki faydanın düşmesi, hasılatın ehemmiyetli kısmının erimesi, rızkın eksilmesi, huzurun, keyfin ve ağız tadının kaçması anlamına kazanç. Düş sahibinin faturalarını ve konut kirasını ödeyemez olacağına, bu sebeple çok güç günler geçireceğine, bu vaziyete düşmüş olmayı kabullenemeyip, sıhhat meseleleriyle karşı karşıya kalacağına delalet eder. Fakat şayet şahıs düşünde acıktığını görür ve karnını doyurmayı muvaffak olursa o zaman bu düş hayra alamet eder ve kasvetlerin biteceği anlamına kazanç.

Rüyada Açlık Çekmek

Düşsında açlık sürüklediğini gören şahıs, çok mutlu olacağı ve hasılatlı çıkacağı işler yapacak ve girdiği işin sonunda çok hoşnut olacaktır diye açıklanır. Düş sahibinin elinin bolluğa kavuşacağına, işlerindeki faydanın ve rızkındaki bolluğun çoğalacağına deyim edilir.

Rüyada Yemek Yemek

Rüyada acıkmak ve yemek yemek, düş sahibinin hak yolundan bölmeyeceğine, hiçbir koşulda ve şartta dinini ve edebini boşlamayacağına, yaşamı süresince iffeti ve alın teri ile çalışıp yaşamaktan bırakamayacağına delalet eder.

Rüyada Beğendiğin Yemeği Yemek

Bir şahıs şayet düşünde beğendiği bir yemeği yediğini görürse bu düş çok hayırlıdır. Düş sahibinin şifa ve mutluluk bulacağına, tasalarını ve efkârlarını artta vazgeçeceğine, ağız tadına ve keyfe kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Hayvan Doyurmak

Bir şahıs şayet düşünde aç bir hayvanı doyurursa, hakikat yaşamda da çok makbul olacak ve hayır duaları alacağı kadar mukaddes bir iş yapacaktır diye ifade edilir. Düş sahibinin karşısına çıkan ve güç vaziyette kalmış bir cana dayanak edeceği anlamına kazanç.

Rüyada Kıtlık Çekmek

Düşsında kıtlık sürüklediğini gören bireyin nefsine uyacağı yorumu yapılır. Şahıs, hayırsız ve günah olacak bazı işlere bulaşacak, kafasına koyduğu şeyi elde etmek için günaha batıp çıkma pahasına da olsa elinden geleni yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Aşağı Deredibi İlköğretim Okulu
  • Yibo
  • Mızrak İlköğretim Okulu
  • Fatma Hikmet Kaşerci İmam Hatip Ortaokulu
  • Mezra Çok Programlı Anadolu Lisesi