Rüyada Açık Giyindiğini Görmek

Rüyada Açık giyindiğini görmek, bir gizemin ortaya çıkması demektir ve bireyin senelerdir gizlediği bir aslı söyleyerek hem kendisini, hem de başkalarını güç gidişata düşüreceğini deyim eder. Aynı zamanda bir tanıdığa söylenen lafların ulu orta söyleneceğini, bireyin gizeminin ifşa edileceğini, ayıbının suratına vurulacağını da deyim eder. Genç bir kız için Açık giyinmek kendisini kıskanan şahısların hakkında ileri geri konuşmalar yapacağına, kulağa gelen bu laflar sebebiyle kısa süreli yeis çekileceğine delalettir. Konutlu bir kadının Açık giyindiğini görmesi eşinin ailesi tarafından tenkit etileceği mantığına kazançken, bir erkeğin Açık giyinmesi ise, ailesinin mesullüğünü yeteri kadar üstlenmediğini, rahatına düşkün olmasından dolayı tüketmelerine dikkat etmediği için borçlanacağını işaret eder.

Rüyada Soyunmuş Olduğunu Görmek

Bireyin saklı bir düşmanının varlığına ifade edilir ve bu kimsenin düş sahibinin Açıkini arayan, ona hasar vermek için gerekçeler arayan biri olduğunu açıklanır. Giysi giymediğini olmak günaha girmekle de ilişkilendirilir ve bireyin isteyerek yahut istemeden dini açıdan kendisine haram edilen gidişatlar içine gireceğine, sonrasında pişmanlık dinleyerek tövbe edeceğine delalettir. Cemiyet içinde giysi giymediğini görmek, bulunulan etrafta dağılan rivayetlere, bireyin akasından konuşanların çokluğuna deyim edilir.

Rüyada Giysi Giymeyen Birini Giydirmek

Soyunmuş birinin üstünü giydirmek veya ona giyinmesi için elbise vermek, yanılgı yapan bir tanıdığa yol göstermek, yanlışa düşen bir dostu uyarmak yahut birini güç vaziyetten sürükleyip çıkarmak mantığındadır. Düş sahibinin etrafına, hoşlandıklarına karşı duyarlı davrandığını, iyi kalpliliği ve acımasıyla pek çok sevap işlediğine alamet eder.

Rüyada Açık Giyindiğini Görmenin Psikolojik Yorumu

Şahısları sıkan bazı düşüncelerin, birikimlerin ya da geçmişe ait yaşanmışlıkların varlığına, bu duygulardan kurtulmak istemeye yorumlanır. Açık giyinmek genellikle içinde yakaladığı lafları sahibine iletmek, tasalardan, dertlerden kurtulmak, serinlemek istemek demektir. Uzun süren hastalıklardan dolayı yaşanan rahatsızlığı ve serinleme isteğini de ortaya koyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Kargı Şehit Refik Cesur İlkokulu
  • Devecik Yenice İlkokulu
  • Kozlu İlköğretim Okulu
  • Yakubiye İlkokulu
  • Etyemez Alparslan Gül Ortaokulu