Rüyada Acı Görmek

Rüyada acı görmek, hayra yorulmadığı gibi her türlü kasvet ve belaya, vefat haberi veya kazaya dair işaret olarak kabul edilir. Acı görmek şahıs için mutsuzluk getirecek bazı büyümelerin üst üste geleceğini ve bir yarıyıl süresince zahmetli olunacağını işaret eder. Özel hayat veya iş yaşamında çıkabilecek meseleler sebebi ile can kasveti yaşanacağına, aile abonelerinden veya bireyin kendisi ile alakalı sıhhat meselelerine müteveccih haberler alınacağına alamettir. Acı görmek pişmanlık anlamına geldiği gibi, bazen de yapılacak kusurların daha sonra şahsa vereceği yeise açıklanır. Riskli bir vaziyetle karşılaşmak, can güvenliğinin eksilmesi veya düşmanları olanların hamleye uğramaları gibi gidişatlara da açıklanabilir.

Rüyada Acı Sürüklemek

Aile abonelerinden birinin kaybı ve sonrasındaki yas sürecine işaret eden düş aynı zamanda derin bir pişmanlık duygusuna kapılan düş sahibinin kendisine gelemediği için işlerini umursamadığını, para kaybının da bu yarıyıl içinde mevzubahisi olacağını bildirir. Ruhani olarak aşınan şahısların kendilerini derlemek mevzusunda naçar kaldıklarını ve destek göreceklerini de bildirir. Acı sürüklediğini görenler, günah işleyen ve sonradan pişman olan şahıslar oldukları için kesinlikle tövbe etmeli ve Allah’a sığınmalıdırlar.

Rüyada Acı Biber Görmek

Mutsuzluk verici bir haber almak ya da fazla kasvet içine düşülecek bir vaziyetin içinde bulunmak anlamına kazanç. Acı biber yakın şahıslardan dinlenecek beklenmeyen makûs laflara da alamettir. Bireyi allak bullak eden bir lafın, hareketin veya tavrın işareti olan düş, düşmanı olanların da alacakları hasara delalettir. Acı biber vefat haberi almak şeklinde de deyim edilebilir.

Rüyada Acı Görmenin Psikolojik Yorumu

Bireyin büyük bir dargınlık içinde olduğunu ve başkalarına karşı hırpalayıcı, devirici tavırlar gösterdiğini, içindeki hiddeti hakimiyet edememesi neticesinde kendisine bile hasara verecek kadar ileri gidebileceğini bildirir. Gereğinden fazla süren ve psikolojik bir rahatsızlık halini alan yas yakalama sürecine ve bireyin giderek acı sürükleyerek yaşamayı banal biçiminde de açıklanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Halk Eğitim Merkezi
  • Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi
  • Kızılkışlacık İlköğretim Okulu
  • Boyalıtepe Ömer Dinçer İlkokulu
  • Yeşilırmak İlkokulu