Prof.Dr. Hüseyin Nazlıkul


Firma Adres:Hakkı Yeten Cad. Vital Fulya Plaza No:23 Kat3 Daire:10 34394 Şişli/İstanbul
Tel: +902122191912
Fax: 2122191913
Mail: nazlikulhuseyin34@gmail.com
Web Site: www.huseyinnazlikul.online

Prof.Dr. Hüseyin Nazlıkul Hakkında

Nöralterapi derneği başkanı Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul , 1963 senesinde Kahramanmaraş’ın
Pazarcık ilçesinde doğmuştur. Yükseköğrenimini Frankfurt am Main Wolfgang Johann Goethe Üniversitesi Tıp Fakültesi ile İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yapan H.Nazlıkul aynı senelerde Frankfurt Tıp Fak. bünyesinde “Bilimsel Akupunktur”eğitimi sonrası Akupunktur B diploması sahibi oldu.

Uzman olduğu mevzularda bir çok basılı kitabi bulunan H.Nazlıkul , 2004 senesinden beri Bilimsel Bitirici Komplementer Tıp ve Regülasyon Derneği, Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği’nin kurucu azası ve başkanı, Manuel Tıp Derneği’nin ikinci başkanı ve Bilimsel Akupunktur ve Regülasyon Derneği’nin iftiharsal başkanıdır .

Özellikle ; Nöralterapi , Manuel terapi ,Akupunktur, Kineziyoloji, Fibromiyalji, alanlarında
uzman olan H. Nazlıkul\’a ait tüm ayrıntıları www.huseyinnazlikul.online adresini bilebilirsiniz .

Nöralterapi ;

Nöralterapi; lokalanestezik madde ile yapılan bir regülasyon ve enjeksiyon rehabilitasyonudur. Bedenimiz 500 bin kmlik bir asap ağıdır. Nöralterapi bu uzun vejetatif özerk asap sisteminin uyarılmasını ve regülasyonunu sağlar. Nöralterapide özellikli yerlere uygulanan lokalanestezik madde enjeksiyonu ile dolaşım tertip edilir; Kan dolaşımı, lenf dolaşımı ve asapsal mesaj. Regüle olan beden kendini iyileştirme kapasitesine erişir. Nöralterapi’de esas mana regülasyondur. Anatomik bir noksanlık, genetik bir bozukluk, ileri bir yozlaşma olmadığı sürece nöralterapifizyopatolojik hastalıkların yaradılış süreçlerini süreçleri geri çevirir.

Manuel Terapi ;

Manuel terapi rehabilitasyon; Bel fıtığı, boyun fıtığı gibi adale iskelet sistemini ilgilendiren tüm hastalıklarda uygulanan tamamen delile dayalı tıp bilgileri ile yapılan uygulamalardır. Fizik rehabilitasyonu kapsayan tüm hastalıklarda manuel terapi uygulaması yapılır.

Akupunktur ;

Akupunktur rehabilitasyonunun esas ilkesinde enerji balansını tertip etmek ve gözetmektir.
Muayenehanemizde akupunktur rehabilitasyon usulü olarak kulak akupunkturunu, nöralterapiye ek olarak kullanıyoruz. Akupunktur noktalarının, adalelerin üzerini saran ve tüm vücudu çevreleyen fasyalar üzerindeki birer nokta olduğunu, bu noktalardan da atardamar-ven-asap-lenf damarı çıktığını bugün artık öğreniyoruz . Nöralterapi de bu anatomik yaradılışlara uygulanarak vücudun asap sistemi üzerinden regülasyonunu sağlayan ana rehabilitasyon usulü olarak muayenehanemizde uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Ortaklar Lisesi
  • 75. Yıl Ortaokulu
  • Yıldırım Beyazıt Lisesi
  • Uzunkuyu İlkokulu
  • Halk Eğitim Merkezi