Kurban Nakliyesi

Şaka gibiyim ama bu gün kardeşimle bizce ilginç işler yapmaya devam ettik, Biz kurban nakliyeside yaparız dedik. Bismillah dedik Öğlen işe giriştik. Hemen gider gitmez kurban pazarına kağıtları yapıştırak için bant aradık ama her zamanki gibi bizim arabandan bant arazi olmuş. Herneyse biri yavaştan yanaştı abi araba boşmu dedi. Evet Dedim. Sefaköy inönü mahallesine kaça gidersin dedi bende 100 tl Dedim Adam nasıl ucuyor. Acaba ben çok mu dedim diye düşünürken. Biri daha geldi. Bu sefer kaçırmamalıyım diye düşündüm. Bahçelievler soğanlıya kaça gidersin dedi. Bende 70 Tl dedim. Adam pazarlığa başladı. Bana 40 TL teklif etti. Abi ne olcak 50 ver götüreyim dedim. Bismillah başladık. Yolda bize bir tane yanımıza hacı amca verdiler bizde hacı amcanın hayat tecrübelerinden yararlanmak için laf lafı açtı. HAcı amcamız Baburtlu mütaitmiş. Zamanında baya binalar yapmış. Kendi Demesi 50 Milyon parası varmış. İşin ilginç taraf bu hacı amca hayvanı pazarlığı bittiğinde bana oğlum 40 TL götür. Acaba böylemi zengin oluyor. Diye Düşündüm.

Herneyse hacı amcanın tecrübeleri ile hayvanı incitmeden profisyonel şekilde indirdik.  İlk işimiz başarı ile tamamlandıktan sonra sıradaki işimize yola koyulduk kardeşimle. Yolda giderken 2 kayserili abi bizi çevirdi. Topkapıdan soğanlıya kaç paraya dana getirirsiniz diye sordu. Bizde 100 TL dedik. Sonra Adam 75 olursa götür dedi. Bizde nasip ayağa kadar geldi. En iyisi Nasibimizin peşine gidelim dedik. Topkapıdan hayvanı aldık neşeli şekilde abilerle güle güle hayvanı getirdik bıraktık.

Ve tekrar Hayvan pazarına yola çıktık, Kazanmayı kazanmak için merakı olan iki kardeşiz ben arabadan indim hayvan pazarının girişinde traik oduğu için. İçeri girdik nakiye Abile boş araba diye bağırdım. Hiç iş yok derken kardeşim 🙂 Abi gel nakliye Var dedi. Atladık gitti. İki tane güzel abi ile danayı yerine teslim ettik. ALlah bereket versin ordan da 50 tl kazandıktan sonra,

Tekrar pazara girdik Ya nasip dedik bağıra bağıra bir kastamonu eniştesi olan afyonlu bir abiye rasladık. Herneyse şansımıza makaracı bir insandı. Kurbanı görünce gözlerim büyüdü ama, maşallahı vardı. Hayvan sahipleri korkudan hayvana yaklaşamazken biz artık bu işin içine girdik bir türlü halletcez dedik hayvanı yükledik ve nakliye yerinde aynı şekilde boşaltık.  Her Neyse Yeterki niyetli olalım. Yapılmayacak iş yok. Allahın verdiği nasip ile 245 TL para topladık. Bereket versin dedik

Bu hayatta deli dolu olmak lazım olduğunu, yapamacağınız hiç bir şey olmadığına inanmamız lazım. Allah ona göre rızkımızı zaten veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Şehit Erdal Alpkılıç Ortaokulu
  • Ferizli Recepbey Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi
  • Şehit Ali Yıldırım İlköğretim Okulu
  • İstiklal Anadolu Lisesi
  • Önder Ata İlköğretim Okulu