İnternetten Para Kazanmak İçin 11 Tesirli Yöntem

Para, mutluluğu tamamen satın alamayabilir, ama esas lüzumların, konforun ve mutluluğun yerine getirilmesi için netlikle yaşamın çok ehemmiyetli bir parçasıdır.
İnternetten para kazanmak her zaman bir düştür, ancak çoğumuz için meçhul, sırlı ve güç bir yol olarak kabul edilir. Hakikatinde İnternet, ekstra para kazanmak ve kazanç kaynağınızı çoğaldırmak için pek çok fırsat sunuyor.
En çok seçim edilen internetten para kazanma yolları:
1. Blog yazarak para kazanmak

Bir Hayli insan için blog yazmak, görüşlerini ifade etmek için bir hobi ya da bir taşıttır. Bununla beraber, blogdan para kazanmak da muhtemeldir.
Hakikatinde, büyük ölçü para kazanan bir hayli blogcu var. Natürel ki, blog yazmak asla basit para anlamına gelmiyor. Nitelikli yazılar yazabilmeniz ve iyi para kazanmak için SEO hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekiyor.
Ayrıca, çok sabırlı olmanız gerekiyor. İlk günden kazanmaya başlayamazsınız. İlk paranızı almanız altı ay alabilir. Ancak, blogunuz popüler hale gelmeye başladıktan sonra yeterince para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Bir blog açmak için tek gereksiniminiz olan kitleler arasında popüler olan iyi bir mevzudur. Söylemeye gerek yok, mevzu hakkında uzman olmalısınız, böylece bu mevzuda kumpaslı yazılar yazabilirsiniz.
Alttaki usullerin rastgele biriyle blog yazarak para kazanabilirsiniz.
1. Google Adsense veya öteki reklam ağlarından yararlanmak. Reklam gösterimi veya reklam tıklaması başına ödeme alırsınız.
2. Bir firmanın mahsul / hizmetlerine satış ortaklığı yapabilirsiniz. Birisi mahsul / hizmet satın almak için irtibatınızı kullandığında, işletme size komite öder.
3. Blogunuzda reklam alanları satmak.

2. YouTube videolarından para kazanmak


YouTube videolarını izlemek ve yüklemek cümbüşlü olabilir. Ancak, yüklediğiniz YouTube videolarından para kazanmanın da muhtemel olduğunu öğreniyor muydunuz?
Evet, bu çok muhtemel. Ancak, YouTube videolarından para kazanabilmek için telif haklarına dikkat etkeniz gerekiyor. Başka Bir Deyişle kendi videolarınızı oluşturmanız gerekiyor.
Blog açmak gibi YouTube da büyük hasılat potansiyeline sahiptir. Milyonlarca dolar kazanan bir hayli YouTuber var. Viral olabilen iyi videolar yapabiliyorsanız YouTube, sizin için en iyi alternatif olacaktır.
YouTube videolarından para kazanmanın bir hayli yolu vardır. Ancak, çoğu YouTube kullanıcısı, izleyicilerinize reklam göstererek para kazanabileceğiniz YouTube İş Ortağı programını kullanır. Ayrıca, satış ortaklığı ve fiyatlı analizlerle para kazanabilirsiniz.
3. Sosyal medyadan para kazanmak


Çoğu insan, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerini dostlarıyla iletişim kurmak veya kendilerini ifade etmek ya da yalnızca zaman öldürmek için kullanıyor. Ancak, bir hayli şahıs sosyal medyayı para kazanmak emeliyle kullanıyor.
Seneler geçtikçe sosyal medya popüler bir reklam platformuna dönüştü. Ancak, sponsorlu yayınlarda reklam yapmak genellikle markalar için çok maliyetlidir. Bu sebeple, markalar hatta siyasetçiler, popüler Facebook Sayfalarını idareyen veya Twitter veya Instagram üzerinde çok izlenen fertlerden dayanak alırlar.
4. Yazı yazarak para kazanmak


Daha evvel tartışıldığı gibi, blog açmak internetten para kazanmanın şahane bir yoludur. Ancak, bu blog için içerik yazmak gerekir. Öte yandan, içerik yazamayan ya da birden çok blogu idareyen blog yazarları var ve bu sebeple kumpaslı olarak içerik oluşturmak için yeterli zamanları yok.
Dolayısıyla, mucizevi yazma yetenekleriniz varsa ve blog açarak teknik detaylar ile erişmek istemiyorsanız, içerik yazma hizmetleri sağlayabilirsiniz. Forumlar, Facebook grupları ve LinkedIn aracılığıyla içerik yazma projelerini basitçe bulabilirsiniz.
Yazıların fiyat oranları hünerlerinize bağlı olarak büyük miktarda değişir. Çoğu yazar 1000 kelime başına 20-30 TL arasında bir fiyat alır. Araştırmaya dayalı yazılar için maliyetler daha yüksektir. Becerili yazarlar 1000 kelime başına 150 TL gibi yüksek bir fiyat alırlar.
5. Affiliate Marketing satış ortaklığı ile kazanmak


Şayet online para kazanma mevzusunda ciddi iseniz ve büyük bir kazanç elde etmek isteyen çok gayretli biriyseniz, satış ortaklığı sizin için uygundur.
Online alışverişin süratle gelişmesi sebebiyle satış ortaklığı evvelkinden daha popüler oldu.
Satış ortaklığı için kolay bir blog sitesi oluşturarak alıcıların doğru mahsulü satın almasına dayanakçı olursunuz ve karşılığında %4 ile %20 komite kazanabilirsiniz.
6. Anket doldurarak para kazanmak


Blog açmak için, içerik yazımı ve SEO hakkında becerili olmanız gerekiyor. Ancak, buradaki çoğu insanın yalnızca esas internet kabiliyetleri var. Başka Bir Deyişle, onlardan biriyseniz, online anketler sizin için ideal olabilir.
Anket yapmak için rastgele bir yetenek gerekmez. Yalnızca bilgisayarınızı çalıştırabilmeniz veya uslu telefon kullanmanız yeterli.
Anketleri bitirmeniz karşılığında size ödeme yapmaya hazır bir hayli işletme var. Bazı işletmeler nakit olarak öderken, bazı işletmeler armağan olarak öder.
7. Çevrimiçi kurs satarak para kazanmak
Çevrimiçi özel ders vermek para kazanmak için şahane bir yoldur. Bununla beraber, yalnızca bir büyük dezavantajı vardır; çevrimiçi ders vermeye devam ettiğiniz sürece para kazanabilirsiniz.
Dolayısıyla, yatarken paranızın gelişmesini istiyorsanız, muhtemelen kendi Çevrimiçi Kurslarınızı planlamayı düşünmelisiniz. Kendi web sitenizi açarak kurslarınızı satabilir veya Udemy gibi web sitelerine minik bir komite vermek suretiyle daha fazla kursiyere ulaşabilirsiniz.
Birisi kursunuzu satın aldığında, Udemy komiteyi düştükten sonra size ödeme yapar. Udemy’ye kayıt olmak fiyatsızdır.
8. Web tasarımı ile para kazanmak


Kodlamayı öğreniyorsanız, internetten para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bazı becerili web tasarımcıları saatte 100 TL kadar kazanabiliyor. Ve şayet WordPress temaları oluşturabilirseniz, para kazanmanız daha basit olur.
Temaları oluşturabilir ve daha sonra bunları ThemeForest gibi WordPress temaları için pazarda satabilirsiniz . Seçenek olarak bir web sitesi oluşturabilir ve temaları kendiniz tanıtabilirsiniz.
WordPress Temaları yüksek arz görüyor ve insanlar tek bir tema için 50 $ ile 100 dolar arasında para vermeye istekli. Ve her tema birden çok kere satılabilir. Böylece web tasarımının kapsamını hayal edebilirsiniz.
9. Tasarımlarınızı satarak para kazanmak


Şayet bir tasarımcıysanız ve mahsullerinizi çevrimiçi satmak istiyorsanız, arz üzerine baskı siteleri, para kazanmak için müthiş bir çözüm olacaktır. Bu web sitelerine kaydettikten sonra, mahsullerinizi görüntülemek için bir çevrimiçi mağaza oluşturabilirsiniz.
Mağazanız oluşturulduktan sonra, web sitesi tarafından sağlanan çevrimiçi vasıtaları kullanarak T-shirt, el çantası, kıyafet vb. Mahsulleri planlamaya başlayabilir ve bunları çevrimiçi mağazanıza ilave edebilirsiniz.
Birisi sizin tarafınızdan planlanan bir mahsulü satın aldığında, web sitesi tasarımınızı mahsul üzerinde basacak ve alıcıya teslim edecektir. Tasarımınız için bir lisans alırsınız.
Arz Üzerine Baskı siteleri ile alakalı en iyi şey, stoku gözetmek veya yazdırma için makineler almak zorunda kalmamanızdır.
Ayrıca, pazarlama kısmı web sitesi tarafından yürütülmektedir. Böylece tamamen tasarımlar yaratmaya odaklanabilirsiniz.
Bir başka avantaj ise, bir biçimde bir şey satamazsanız, bu web sitelerine bir şey ödemek zorunda değilsiniz.
CafePress ve Zazzle , En Emin İki Arz Üzerine Baskı Websitesidir.
10. Fiverr veya SadeceON ile para kazanmak


Fiverr, herkesin internetten para kazanması için fırsatlar sunan bir web sitesidir. İnsanlara 5 dolar için ne yapmak istediğinizi anlatan bir “duyuru” oluşturabilirsiniz.
Teknik yazı, SEO, çevrimiçi pazarlama gibi hizmetler sunabilir veya eşsiz ve yaratıcı şeyler yapabilirsiniz.
Rastgele bir kabiliyetiniz olmasa dahi, yaratıcılığınız ile kazanabilirsiniz. Yaratıcılık için müşteriler var ve şayet insanlara yaratıcı hizmet sağlayabiliyorsanız, azıcık para kazanabilirsiniz.
11. Mikro İşler aracılığıyla para kazanmak

Mikro İşler, web sitelerine yapılan kayıtlar, bloglarda yorum yapmak, Facebook paylaşımı, retweetleme, internette bilgi bulma, mahsul sınıflandırması vb. Gibi kolay misyonları yerine getirmeniz için size ödeme yapar.
Bu cins işler için ödeme oranları mantıklı olup, bu işleri yarı zamanlı olarak ve sıradan işlerinizle beraber basitçe yürütebilirsiniz.
Mikro İşler, internetin esas bilgisi dışında rastgele bir yetenek gerektirmediği için, talebeler ve konut hanımları için boş zamanlarını tesirli bir biçimde kullanmaları için idealdir.

2 thoughts on “İnternetten Para Kazanmak İçin 11 Tesirli Yöntem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Gümüşlü İlköğretim Okulu
  • Cesarettin Kocatürk İlkokulu
  • Karatay İbrahim Sulhiye Kamanlı Ortaokulu
  • Devrekani Şenlik Mustafa Kaya Yatılı Bölge Ortaokulu
  • Ilgın Şeker İş Sendikası Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi