İdrar zorluğuna ne iyi gelir?

idrar zorlu idrar yapma sırasında idrar yollarına meydana gelen daralma olarak düşünübilir? Tabi bunun araştırıp en iyi şekilçe  doktorlardan destek alınmalıdır.

İdrar yollarında; Nane, sarımsak, lahana, badem, pırasa, kekik ve maydonoz tüketmek iyi gelir.

Bunlar ile birlikte bol su tüketilmelidir, Bu besinleri ne şekilde tüketilmesi konusuna gelinirse,

Nane idrar zorluğu bitkisel tedavi olarak kullanılan bir bitkidir. Kaynamış olan suyun üstüne atın 4 veya 5 dakika sonra için,

büyük mucize sarımsak geçmiş dönemlerde anadoluda bir çok hastalık için kullanılmıştır. Düzenli olarak sarımsak kullanmak tansiyonu ve idrar yollarındaki bir çok sıkıntıya iyi gelmektedir. düzenli sarımsak kullanma ve bol miktarda su tüketmek idrar yollarınıza iyi gelecektir.(Orjinal Kastamonu sarımsağı olmalıdır)

Mevsiminde lahana tüketmek idrar yollarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda badem ve pırasa tüketmekte idrar yollarına iyi gelir. Yine katiyenlikle söylüyorum su tüketimine önem vermelisiniz.

Kekik kaynatılıp içilirse idrar zorluklarına iyi gelmektedir.

İdrar yollarınızda herhangi bir sıkıntı hissettiğiniz anca periz yapmalısınız. Yani yapmış olduğunuz yeme alışkanlıklarıda idrar zorluğuna neden olabilir. Asitli içeçeklerden uzak durmalısınız, fazla baharatlı yememeye özen göstermelisiniz.

Bu bitkileri bilinçsiz şelikde tüketmektense belli aralıklar ile tüketmenizde yarar var. Aynı zamanda bol miktarda su tüketmelisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Araklı Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu
  • Akyurt İlköğretim Okulu
  • Soguksu İlköğretim Okulu
  • İstiklal İlkokulu
  • Karaoğlanlı Ortaokulu