Halk Bankası İcralık Araç Satışı

Halk bankası ile vasıta kredisi kullanıp borcunu ödemeyen bireylerin vasıtaları bireyin borcuna karşılık olarak ipotek sebebiyle el konulmaktadır. Banka elinde olan bu vasıtalar öneri usulü ile banka tarafından tekerrür satışa çıkarılmaktadır. Bu yazımızda bankadan nasıl araba alınır koşulları nedir açıklama edeceğiz aktüel vasıta ve maliyet listesi için yazımız altın bulunan bankanın fotoğrafı linkinden vasıtaları görebilirsiniz.

Bankadan İcralık Araba Nasıl Alınır?

Mevzu bahisi vasıtalara ait tüm ödentiler Banka tarafından yatırılmış ve aidat ilişikleri kesilmiş olup tüm vasıtalar “Sürükleme Dokümanlı” olarak satışa sunulmaktadır, bu sebeple vasıtanın fenni tetkiki müşteriye aittir. Yeniden tetkike ait yapılması gereken tüm giderler taşıtta yapılması muhtemel tamir bakım harekât giderleri otomobili alana kalacaktır.

Vasıtayı yerinde görüp araştırdıktan ve varsa tüm yanılgılarını gördükten sonra öneri verdiğini kabul etmiş sayılacağından satışa mevzu taşıtların mevcut meşru ve fiili gidişatı zarar, trafik ve sicil bilgileri ayıp yetersiz vesair gidişatlarını görmüş, sevmiş, alakalı kamu müessese ve kuruluşlardan her türlü araştırmayı yaparak vasıtaları mevcut ve legal vaziyetiyle kabul etmiş sayılır. Öneri sahibi, vasıtalardaki zarar, ayıp, beceriksizlik ve sair sebeplere dayalı her türlü arz, itiraz vb. haklarından peşinen feragat etmekte olup, bu hususlar ile alakalı olarak Banka’dan değişik bir arzda bulunamaz.

Vasıtalar varsa mevcut zarar, yanılgı ve ayıpları ile satışa talep edildiğinden, müşteriler ileride vasıtanın mevcut gidişatının gördüğü şekle uygun olmadığı itirazını Bankaya karşı ileri süremez ve bu nedenle satın almaktan bırakamaz: 5. Geçici güvence değeri vasıta satış bülten değerinin %3’ü yüzde üç meblağında dır. Öneri sahibi tarafından birden fazla vasıta için öneri verilmesi gidişatında her vasıta için ayrı güvence yatırılması lüzumludur.

Teminat Nasıl ve Nereye Yatırılır?
Listede beğendiğiniz bir araba var beğendiniz fiyatta makul geldiyse teminat yatırmanız gerekecektir. Teminat bedelleri Halkbank 850 Gayrettepe Şubesi 01306101 no’lu TL hesabına, açıklama kısmına “………………… tarafından yatırılan ………….… Plakalı araç ihalesi teminat bedelidir” ibaresi yazılarak havale yada EFT yapılacaktır. İhaleye katılan kişi/firma (teklif sahibi) ihaleden önce veya sonra, ihaleden vazgeçtiği takdirde yatırmış olduğu geçici teminat gelir kaydedilecektir o yüzden emin olduktan sonra para yatırma işlemi yapınızTeklif Sahibi İstekli şartnamenin tüm sayfaların imzalayıp, kaşeleme işlemini yaptıktan  (varsa) sonra;
– İmzalı ŞartnameBuradan İndirin
– Teminat dekontu (makbuz),
– Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasının yer aldığı kimlik fotokopisini,
– -Teklif veren Tüzel Kişi (Firma) ise; – Araç Satış Şartnamesini imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu gösterir en son tarihli Onaylı Yetki Belgesi (Vekâlet name, gerekli durumlarda imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi vb.) İsterseniz Başvurduğunuz şube aracılığıyla ya da kendi imkânları ile Mehmet.DIKEN@halkbank.com.tr – Hanife.TASCI@halkbank.com.tr – Tugba.ASCIOGLU@halkbank.com.tr –  Cuma.KOCAER@halkbank.com.tr –  e-posta adreslerine göndermeniz gerekir.

Halk bank’tan satılan Güncel Araçlar ve Fiyat Listesi için altta bulunan linki tıklayınız

https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/Araclar.aspx

Üstteki linkten beğendiğiniz ve fiyatı aklınıza yatan bir araç var sa yazıda izah ettiğimiz şekilde başvuru yapabilir araca teklif verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Büvetli İlkokulu
  • 75.Yıl Mesut Yılmaz İlköğretim Okulu
  • Savaş İlkokulu
  • Güvendik Ortaokulu
  • Abdi İlkokulu