Gardırop Seçimi Nasıl Yapılır?

Her konutun bırakılmaz bitiricisi gardıroplar, odalarımızın en ehemmiyetli derleyip derleyicisidir. Siz de her zevke uygun modellere sahip, değişik miktar ve işlevlerdeki gardırop modelleri ile konutunuzu kumpaslı hale getirebilir, dekorasyonunu şık değişlerle bitirebilirsiniz. Yatak odası mobilyası denince akla gelen ilk alternatif olan gardırobun hangi ağaçtan yapıldığı maliyetin tanımlanmasındaki öncelikli kriteri oluşturuyor. Gardırobun büyüklüğü, el işliği ile yapılan süslemeler, aynalar ve iç ayrılmalardaki değişiklikler maliyetin tanımlanmasında tesirli öbür özellikler olarak sıralanıyor.

Hayalinizdeki Gardırobu Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Mobilya modellerinde işlevsellik kadar görsellik de ehemmiyet taşıyor. Daha Öncekinden belirli başlı modellerde planlanan gardırop çeşitleri artık renk, desen, ebat ve kullanılan malzeme spektrumuyla baş döndürüyor. Gardırop maliyetleri de bu spektruma göre farklılık gösteriyor. Koçtaş’ta her zevke, her bütçeye uygun gardolaplar yer alıyor. Uygun gardırop çeşitleri arasından konutunuzun dekorasyonuna ve lüzumunuza en uygun olanına bütçenizi yormadan sahip olabilirsiniz. Ancak konut dekorasyonunuzu bitirecek, aynı zamanda fonksiyonel bir gardırop için tercih yaparken dikkatli olmalısınız. Gardırobun, yerleştirileceği odanın miktarlarına uygun olması, hayat alanınızı kısıtlamaması, iç kumpasının lüzumlarınıza yanıt vermesi ve bütçenize uygun olması gardırop tercihindeki ehemmiyetli kriterleri oluşturuyor. Tercih yapmakta tereddüt kaldıysanız, yatak odası dekorasyon fikirleri seçim yapmanızı basitleştirecektir.

Gardırop Miktarı Nasıl Alınır?

Büyük bir zevkle ve özenerek seçtiğiniz gardırobunuz konutunuza geldiğinde bir sürprizle karşılaşmamak için gardırop miktarınızı doğru biçimde almalısınız. Özellikle duvardan duvara bir dolap seçim ediyorsanız, miktar alırken gardırobun monte edilebilmesi için zorunlu alanı da dikkate almalısınız. Tabandaki süpürgelikler, tavandaki kartonpiyer, prizler dikkate almanız gereken öbür ayrıntılar arasında yer alır. Şayet, kapaklı bir model seçim ettiyseniz odada, öbür eşyalar ile gardırop arasında kapakların, çekmecelerin rahatlıkla açılabileceği alanların olduğundan emin olmalısınız.

Gardırop Kurulumu Üretimini Basitlaştıracak Bilgiler

Gardıroplar genellikle demonte olarak teslim alınır ve kolay el aletleri ile basitlikle kurulabilecek bir tertibata sahiptir. Gardırobun parçaları ile beraber kurulum sırasında kullanacağınız tüm vidalar ve aksesuarlar da kutunun içinde yer alır. Yapmanız gereken tek şey, kutunun içinde yer alan kuruluş şemasını dikkatlice takip etkeniz. İzlemeniz gereken her bir adımın numaralandırıldığı montaj şeması ile gardırop montajını cümbüşlü bir aktiveye dönüştürebilirsiniz.

Gardırop Nasıl Tertip Edilir? Püf Noktaları…

Gardolabınızı kurduktan sonra aradığınızı basitlikle bulabildiğiniz şık ve kumpaslı bir gardırop oluşturmak ister misiniz? Elbiselerin üst üste yığılmadığı bir gardırop için bir hayli püf noktası vardır. En çok ne cins elbiseler kullandığınıza bakın, gardırop askısı ve dolap içi aksesuarlarınızı buna göre seçmelisiniz. En fazla kullandığınız eşyaları basit erişilebilecek yerlere koyun. Gardırobunuzu alırken özel raf ve miktar seçiminde bulunmadıysanız, gardırobunuza sığacak kolilerle, minik eşyalarınızın yaratacağı karmaşıklıktan kurtulabilirsiniz. Gardıroplar için üretilmiş değişik büyüklükteki tertip edicilerden faydalanabilirsiniz. Askıları, kolileri ve tertip edicileri geçimli veya aynı renkten seçerek gardırobunuzun içini de hoşlaştırabilirsiniz.

Kapaklı ve Sürgülü Gardıroplar İçin Kullanım Alanları

Gardıroplar, genellikle kapaklı ve sürgülü olmak üzere iki çeşit olarak üretilmektedir. Seçimler şahısların zevkine göre farklılık gösterse de çoğu zaman gardırobun yerleştirileceği oda ve kullanacak bireye göre seçim yapılmalıdır. Özellikle yatak odanızda kapakların açılması için yeterli alan bulunmuyorsa, sürgülü gardıroplar pratik bir çözüm olarak sunulmaktadır. Son yarıyılda sürgülü kapılara alaka çoğalmış olsa da konutun dekorasyona uygun, itinayla hazırlanmış kapaklı gardıroplar da seçimler arasında yerini gözetmektedir. Özellikle çocuk yatak odası gibi alanlarda kapaklı gardıroplar seçim edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Atatürk İlköğretim Okulu
  • Taşarası Ortaokulu
  • Örencik İlköğretim Okulu
  • Terice Ortaokulu
  • Karabacak İlkokulu