Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Söndürme Sistemleri

İçinde mutfağı bulunan tüm firmaların kurdurmak zorunda olduğu mutfak davlumbaz söndürme sistemi, son senelerde giderek çoğalan teftişlerle de sıkı bir biçimde takip edilir olmuştur. Yangının başlama ihtimalinin azami olduğu yer, ateş ile yapılan işlerin merkezi olan mutfaklar olduğu için mutfak davlumbaz söndürme sisteminin bulundurulması personel için de hayati ehemmiyet taşır.

Mutfak ve ocak kullanıldığı sürece yukarıya doğru ilerleyen dumanların oluşturduğu müesseseler risk talep etmeye başlar. Aralıksız ısınan bacadaki müesseselerin alevlenmesi çok basittir. İşte bu noktada devreye otomatik mutfak davlumbaz söndürme sistemi girmekte ve tutuşmayı başlamadan söndürmektedir. Bu cins yangınlarda yukarıya doğru çıkan alevler kat aralarını veya dolaysız olarak çatıyı alevlendirdiği için mutfak personeli tarafından fark edilemez ve risk ansızın gelişir.

Kumpaslı olarak bakım yaptırılan mutfak davlumbaz söndürme sistemi oluşabilecek yangınları önler. Devasa davlumbazların alt bölgeleri mutfaktakiler tarafından görünebilir ve arınılabilir olsa da, yukarıya doğru ince bir biçimde devam eden bacadaki negatiflikler ne yazık ki görülemez. Isınma sona erdikten sonra katılaşan baca içi yağlar riskli bir yakıta dönüşür. Bu yakıtın ısı ile beraber yanar gidişata gelmesi ise an sorunudur. İşte mutfak içi otomatik davlumbaz söndürme sistemleri iyi bir biçimde kurulum edilir ise, bacanın içindeki her tutuşmaya müdahale edebilir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Maliyeti

Çok kalabalık binalarda bulunan mutfakların içinde veya bacada başlayan yangının süratli bir biçimde dağılmasını önlemek bir hayli hasarı bertaraf edeceği için, davlumbaz söndürme sistemi maliyeti, bu düzeyde pek de ehemmiyeti olmayan bir mevzudur. Zati şirketimiz gidişatın vehametini bildiği için, işletmelere ve alıcılara güçlük çıkarmadan beraber bir ödeme tasarıyı oluşturmaktadır.

Davlumbaz söndürme sistemi maliyeti içerisine fiyatsız bulgu, projelendirme, imalat ve kurulum dahildir. Tüm bu hizmetlerin muhakkak bir maliyeti olması da gayet natüreldir. Gün içinde ve gece hiç durmadan faal olan mutfaklar için elzem olan davlumbaz söndürme sistemi, basit alevlenebilecek mutfak donanımlarını, tüpleri, basit tutuşabilen gazları ve personeli gözetici bir misyon üstlenmektedir.

Davlumbaz İçi Yangın Söndürme Maliyetleri

Mutfaklarda manuel biçimde kullanılabilecek söndürme tüplerinin yanı gizeme, bacaya doğru uzanan dar boşlukta alana gelebilecek tutuşmaları önleyen davlumbaz içi yangın söndürme maliyetleri, oluşabilecek rizikoları önlediği için pek de maliyetli sayılmaz. Yangının yalnızca mutfağa değil tüm binaya ve kalabalık insan gruplarına hasar verebileceği düşünülürse, alınacak temkinlerin maliyetini düşünmek de pek de güç olmamalıdır.

Uzun ve dar bir kanal olan baca içleri, personelin arınamayacağı yapıdadır. Bu surattan davlumbaz içi yangın söndürme sistemleri planlanmıştır. Muhtelif yerlere müdahale edebilmesi emeliyle idrak edici sensörleri aracılığıyla gelişebilecek riski anında bertaraf etmektedir. Bu surattan tüm binayı gözetecek bu sistem için davlumbaz içi yangın söndüreme maliyetleri göz önünde bulundurulmamalıdır.

Değişik taraftan da 2009 senesinden itibaren davlumbaz içi yangın söndürme sistemlerinin kurulması legal bir lüzumluluk olmuştur. Bu surattan hem kanunlara uymak hem de can-mülk kaybını önlemek için bu sistemin bulundurulması gereklidir.

 

Davlumbaz Söndürme Sistemi İdaremeliği

Davlumbaz söndürme sistemleri idaremeliğinin 2009 senesinden itibaren kuvvetlendirilerek geçerli hale geldiğini söylemiştik. 27344 rakamlı Binaların Yangından Korunması Hakkında idaremelik de davlumbazların kurulma gerekliliğine atıfta bulunur. Böylece;

Evler dışındaki AVM’ler ve değişik yüksek binalarda bulunan, 100 şahıstan fazla insana hizmet sağlayan mutfaklarda bu sistem netlikle bulundurulmalıdır. İnsan rakamı yapılan işin yoğunluğunun göstergesi olduğu için davlumbaz söndürme sistemlerinin bu mutfaklarda ihtar sistemi, gaz kesme, alev idrak etme gibi özelliklerle kurulması hayati ehemmiyet taşır.

Davlumbaz söndürme sistemi idaremeliği muhtevasında ismi anılan tüm ticari kuruluşların ve fotoğrafı müesseselerin söndürme sistemleri ile alakalı maddelere uyması gerekmektedir.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Hesabı

Davlumbaz söndürme sistemi hesabı uzman personelimizce yapılmakta ve ayrıntılar sizlerle maliyeti ile beraber paylaşılmaktadır. Alıcılarımızı bu mevzuda bilgilendirmeye 2009 senesinden itibaren getirilen gerekliliği kapsayan idaremeliği anlatmakla başlıyoruz. Bu idaremelik kararlarına göre ilk yapılması gereken davlumbaz söndürme sistemi hesabında, mutfağın 100 şahıstan daha çok veya daha az şahsa hizmet sunduğunun dokümanlandırması yapılmaktadır.

Davlumbaz söndürme sistemi hesabı içeriğinde; yangın idrak edici sensörlerin rakamı ve yeri, püskürtülecek akışkanların nozul rakamı ve hangi usulün kullanılacağı bulunmaktadır. Köpüklü yangın söndürme sistemi kullanılarak otomatik olarak davlumbaz içine müdahale edilmesi en kullanışlı seçim olmaktadır.

Otomatik Davlumbaz Söndürme Sistemleri

İnsan eli yeteneğiyle müdahale yapılamayacak yüksekliklerde otomatik davlumbaz söndürme sistemleri döşenir. Bu sistemler içindeki idrak edici dedektörleri taşıtıyla, pişen yiyeceklerin çıkardığı duman ile tutuşmanın çıkardığı gazı ayırt eder ve yangın riskini algılar. Bu idrak etmeden sonra otomatik olarak akışkan püskürtülmesi eyleminin startı verilmiş olur. Sistemin alttaki hakimiyet oturumu çalıştığını personele haber verir.

NFPA 17-17A-96 sertifikası ile imalatı yapılan otomatik davlumbaz söndürme sistemleri periyodik bakımı yapıldığı sürece dayanıklı olarak kalmaktadır. Baca çıkışlarında, süzme vazifeyi yapan filtrelerde ve ocak üstünde faal olarak vazife yapabilmelidir. Otomatik davlumbaz söndürme sistemlerinde akışkan söndürücüsü, ufak butonu, idrak etme mekanizması, nozulu, manuel boşaltma kolu gibi üniteler bulunur.

davlumbaz ici yangin sondurme sistemi nasil calisir

Mutfak davlumbaz söndürme sistemleri

Belki de en zorunlu ve ehemmiyetli sistemlerden biri olan mutfak davlumbaz söndürme sistemleri, arza göre firma mutfaklarına, sağlık kurumu mutfaklarına, fabrika mutfaklarına monte edilebilmektedir. En uzmanlık gerektiren kurulumlardan biri olmasının nedeni, teferruatının çok olmasından kaynaklanmaktadır.

Baca içlerine döşenen davlumbaz söndürme sistemleri, yangın çıkma olasılığına sahip mutfak vasıta-gereçlerine ve kızartma aygıtlarına da ihtiyat olarak kurulum yapılır. Aniden başlayan ve önlenemez biçimde gelişen yangınlara anında müdahale edebilmesi için otomatik entegrasyon hakikatleştirilmektedir.

Özellikle gözle görünmeyen bacaların tüm noktalarını gözetecek biçimde yerleştirilmesi teknik bir ayrıntı ise de oldukça ehemmiyetli bir safhadır. Kullanımda olmayan mutfakların yapılan analizlerinde mutfak davlumbaz söndürme sistemleri zorunluluğu her zaman dile getirilmektedir.

Davlumbaz içi yangın söndürme sistemi

Çok kere önemsememe edilen ancak varlığı yangınları yüzde surat oranında etkileyen davlumbaz için yangın söndürme sistemleri, yüksek ısı ve yağlarla ilk temas edilen noktadan başlayarak bacanın en son kısmına kadar koruma özelliğini yitirmeden yerleştirilmektedir.

Davlumbaz içi yangın söndürme sistemi, mutfak personelinin haberi olmaksızın yaptığı müdahaleler ile bir hayli kez yangınları başlangıç safhasında söndürmektedir. Bu mevzuda çizilecek projenin ehemmiyeti bir defa daha ortaya çıkmaktadır.

Profesyonel bir bakış açısıyla yapılan çalışmalar %100 oranında galibiyetleri de birliktesi getirmektedir. Bir Hayli sektör için yaptığımız kurulumlar ve teslim ettiğimiz mahsullerimizin dönütü her zaman pozitif olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

 

Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi Hesabı, Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi Maliyetleri, Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi İstanbul, Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi Modelleri, Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi Satışı, Davlumbaz Söndürme Sistemi Maliyeti, Mutfak Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi, Otomatik Davlumbaz İçi Söndürme Sistemi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Cumhuriyet Yibo
  • Fatih Alparslan Ticaret Meslek Lisesi
  • Kız Teknik Ve Meslek Lisesi
  • Dağ İlköğretim Okulu
  • Kahta Sıraca 125. Yıl İlköğretim Okulu