Büro ve Çalışma Masası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Büro ve Çalışma Masası

Masalar, dolaplar ve eşi mobilyalar esas olarak büro ve işyerlerinde rahatlığı sağlamak emeli ile kullanılmaktadır. Ancak büro ve çalışma masası alternatifleri arasında seçim yaparken işlevsellik kadar estetik ve dekorasyona da önemsemelisiniz. Mobilyaların güzel görünüm sağlaması prestijiniz açısından oldukça ehemmiyetlidir. Çalışma masaları çocuk odaları için de seçim edilebilir.

Çalışma Masanız Bütün Size Göre Olsun

Çalışma masası alternatifleri içerisinde en kolay tasarıma sahip alternatif, düz masa modelleridir. Bu modeller çekmece ya da rafa yer vermeyip, sade masa biçiminde planlanmaktadır. Çalışma masası modelleri içerisinde öteki alternatifler raflı ve çekmeceli modellerdir. Raflı ve çekmeceli modeller daha çok kullanım alanına lüzumu olan bireyler için uygundur. Masalar ile alakalı seçim, lüzuma müteveccih yapılmalıdır. Aynı zamanda uzun zaman kullanılabilecek takviyelikte ve sağlam modeller seçim edilmelidir. Bununla beraber büro ve çalışma masası, zorunlu vaziyetlerde taşınabilecek ebat ve ağırlıkta olursa ortaya çıkan bir taşınma gidişatı meselesiz atlatılabilir.

Büro Çalışma Masası Yüksekliği Ne Olmalıdır?

Büro masası tercihinde dikkat edilmesi gereken mevzulardan bir tanesi de masaların yükseklikleridir. Büro masaları çalışanların gününün çoğunu başında geçirdikleri yerlerdir. Bu gidişat dikkate alındığında masalar rahat çalışmayı sağlayacak yükseklikte olmalıdır. Uzmanlarca tanımlanan en rahat ve sıhhatli çalışma pozisyonu vücudun dik duruşunu bozmadığı pozisyondur. Masanın tasarımının kullanacak şahısların dik biçimde oturmalarına ve masa üzerindeki bilgisayar, telefon, anekdot defteri gibi çalışma vasıtalarına basitçe erişebilmelerine fırsat verecek biçimde olması ehemmiyetlidir. Elbette bu tercih çalışma masaları ile beraber çalışma sandalyeleri ile de desteklenmelidir.

Çalışma Masası Alırken Dikkat Edilecek Püf Noktaları

Büro koltuğu ve sandalyeleri alternatiflerini değerlendirilirken büro çalışma masaları tercihinde kullanılacak alanın ebatları büyük ehemmiyet taşımaktadır. Geniş çalışma alanına sahip olan yerler için daha büyük ve köşeli masalar kullanılabilmektedir. Hatta çalışma masasının yanına bir de bilgisayar masası da ilave edilebilmektedir. Bu biçimde kullanılmak üzere değişik bilgisayar masası modelleri bulunmaktadır. Çalışılacak alanın metrekaresine uygunluğun yanında masaların yapımında kullanılan malzeme niteliği, modelleri ve işlevleri de dikkate alınmalıdır.

Şık Büro Dekorasyonlarının En Büyük Ortak Paydası: Çalışma Masası

Büro mobilyası alternatifleri arasında dekorasyon açısından dikkate alınması gereken öncelikli madde masaların kullanılması tasarlanan ofis ya da büroların dekorasyon özellikleridir. İş yerleri ve bürolarda dolaplar, sehpalar, koltuklar gibi pek çok değişik büro mobilyası kullanılmaktadır. Büro masası çeşitleri arasından tercih yapılırken öteki mobilyaların renk ve modelleri de dikkate alınmalıdır. Estetik bir çalışma alanına sahip olabilmek için seçilecek olan ofis masası öteki mobilyalar ile geçim sağlayabilmelidir. Ayrıca büroda sağlayacağınız kumpas, mobilyalarınızı da daha cazibeli gösterecektir. Bürolarda karışık görüntüleri oluşturan ilk neden kumpassız kablolardır. Büronuzu tertip etmeye, karışık duran kabloları tertip etmekle başlayabilirsiniz. Ardından duvara monteleyeceğiniz raflar ve dağınıklığınıza anında çözüm bulacak organizer kutu alternatifleri ile mobilyalarınızdan rol çalan afaki eşyalardan kurtulabilirsiniz.

Büro Çalışma Masası Maliyetleri Neye Göre Tanımlanır?

Büro masası maliyetleri geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Bu maliyet aralıklarının tanımlanmasında en ehemmiyetli nokta masaların üretildiği malzemedir. Ofis masaları ve büro mobilyaları günümüzde MDF kaplamalı yonga levha ve eşi malzemelerin yanı gizeme masif ahşaptan da üretilebilmektedir. Bu mahsullerin spektrumu maliyet aralığını etkilemektedir. Maliyet tanımlayıcı unsurlardan bir tanesi de masaların tasarım özellikleridir. Masalarda kullanılan işlevler maliyetleri yukarıya sürükleyebilmektedir. Çalışma masası en uygun maliyet aralığı, rastgele bir işleve sahip olmayan sade ve düz modellerde bulunmaktadır. Ayrıca masaların yapımında kullanılan çelik, alüminyum ve eşi malzemeler ile özel harekâtalar, kabartmalar gibi detaylı emekçilikler masa maliyetlerinin değişmesine neden olmaktadır. Büro ve çalışma masası maliyetleri gibi bilgisayar masası maliyetleri de aynı kriterler göz önünde bulundurularak tanımlanmaktadır.

Çalışma yaşamınıza şıklık ve konforu aynı anda getirmek istiyorsanız Online olarak Koçtaş’ı ziyaret ederek, hoşlandığınız büro çalışma masasını sepete atmanız yeterli.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir