Boya Nasıl Yapılır?

Yaz geliyor. bahar temizliğinden önce evimizin boyaya ihtiyacı varsa kendi işimizi kendimi görebiliriz. Sonuçta boya yaptıktan sonra evimizin güzelleştiğini ve yorulduğumuzu görcez.

Boya yapacağımız yerin yüzerinde kaparan yerler var ise ıspatula ile tüzeyi temizleyin. Kabaran yerleri temizleme işlemi bittikten sonra dilerseniz işlem yaptığını yerleri bir fırca ile tozunu alabilirsiniz. Yapılan işciliğin güzel ve temiz olması için.

Boya yapılacak yüzey cukurluklar varsa alçı yardımı ile o yüzeyleri doldurabilirsiniz.

Alçı işlemi bittikten sonra akçının kurumasını bekleyin. Nalburdan veya Yapı marketlerinden almış olduğunuz iç mekan boyası açın bi çubuk yardımı karıştırın. Güzel bir kıvama geldikten sonra bir miktar su ekleyin ve karıştırmaya devam edin. ( Su Miktarı Fazla olursa boya duvarda durmaz akar. Su miktarını aldığınız boya miktarına göre %20-%25 cıvarlarında koymaya çalışın.

Boya işlemi öncesinde yerlere gazete veya ince laylon sermeyinizde fayda var yoksa temizliği bıktıtır sizi…

Bir rula yardımı ile duvara boya işlemini uygulamada yarar var. İşin hızı ve dalgasız boyama için. Boya yaptığınız yere rula ile ileri geri 3 sefer gidin. (önemli duvar kenarlarını ufak fırca yanları ile kesme işlemini yapmanızda fayda var. Aksi taktirde tavan bölgesinide boyayabiliriz. )

Unutmayalım ki bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır.

boya_badana_yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Karakuyu İlköğretim Okulu
  • Ballı İlköğretim Okulu
  • Emirsultan Ortaokulu
  • Yukarıbalcılar Ortaokulu
  • Tellioğlu İlköğretim Okulu