Atatürk ve Recep Tayyip Erdogan Gerçegi

Yaşım çok genç siyaset için, gördüğüm kadar bir çok insan Mustafa Kemal Atatürk ve Recep Tayyip Erdoganı eleştiriyor. Bilip bilmeden bencilce düşüncelerle, Her ikisininde amacı Türkiye cumhuriyeti için bir şeyler yapmaktı, Atatürk o zaman koşullarında yok olan vatani kurtarmak için gerekli ortamları en iyi şekilde kullandı. Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasinda bir vesile oldu.

Gelelim şimdiki Cumhurbaşkanımiz Recep Tayyip Erdoğana, ülkenin başına geçmek kolay bir iş değil çünkü biz İMF denilen bir illetten borç  alan bir ülkeydik. Ekonomik bağımsızlık yok denecek durumdaydı. Recep Tayyip Erdoğan Türkiyenin başına geçmek için bir kismi Amerika ya gitti desede Sebep sonuç ilişkisi için gitmiş olabilir. Sonuçta bu bağımsızlık mücadelesi topla tüfekle olacak bir iş değil bu zamanda. Ekonomide düzeltmeler ve doğru siyasi kararlar ile bağımsızlık olur.  Farkındalığınız yüksekse üretim artı, sağlik imkânları, ulaşım imkânları süper olmasa da süper olma yolundayız. 2015 Türkiyesinde paranız olsa da olmasa da bu devlet bize sağlık, yeme içme, barınma imkânlarını sağlıyor. Yeterki siz madur olduğunuzun tespitini yaptırın. Param yok diye bir kavramı ortadan kaldırdı. Bu sözümü yanlış anlamayin bu demek olmuyorki eliniz ayaginiz tuttuğu halde devlet bana bakar.

Bizden çok vergi aliyorlar diyenlerimiz var. Bende sizin gibi Türkiye de yaşıyorum. Savaş çıksa canımızi veririz. Ama bu iş bu devirde can ile olmuyor, para ile olur. Ülkemizin gelişmesi ve bütün ihtiyaclarimizin karşılanması için gerekli olan bir şeydir.

Ayrıca kendi çevresi kazanıyor, gemicik aldı diyen bir çok insan var. Ticaretin insanlara az yada çok para kazandırdığını bilmiyorlar sanırım. Herkesin Allah katında nasibi var. Belki gemiciklerin sahibi veya o şirket sahiplerinin tek sıkıntısı Recep Tayyip erdoğanın çevresinde olmak. Buna istinaden yalan yanlış kamoyu bilgileri veya Dedikodular ile bozgunculuk çıkmasın.

Çok abest bir örnek olacak ama Televizyon ekranlarında yayınlanan dizilerde bile menfat ve para için ne yalan dolanlar dönüyor.  Türkiye Cumhuriyeti Büyük bir ailedir, Türkü, kürdü, lazı, Çerkezi, Romanı, Alevisi, Ermenisi vb.

Buna İstinaden

Bizi biz yapan birlik beraberlik duygularıdır. Bu duyguları kaybetmeden aynı yolda yürürsek başarılı oluruz.

Saygılarımla

Editör: Hüseyin

Mustafa_kemal_Recep_tayip_Erdogan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu
  • İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
  • Nene Hatun Anaokulu
  • Sakalar İlköğretim Okulu
  • Atatürk Lisesi