Anlatsam ne olur, Anlatmasam Ne olur, Yazıyorum.

Dün 20.05.2018 yani 31 yaşındayken kendi hayatımı paylaşmaya karar verdim. Sebebi yaşadığım ilginç ve zorluklar insanlar ile kurduğum iletişim türleri ve benim hayata hayatın bana yaptıkları yani kaderim.

Lafı fazla uzatmadan kendimden söz edeyim. Kastamonulu bir ailenin ilk ferdiyim. Annam Babam Kastamonu Hanönü ilçesinin bir köyünde büyümüş iki birey, Benim kadar aslında onların veya sizlerin hayatında zorluklar yaşamışsınızdır. Hayatta ilk gözümü açtığımız zaman aldığımız nefes bile içimizi yakıyor ve sonrasında akciğer olgunlaşıyor. Bir nevi acıya alışıyor.

Babam gözümdeki heybetli adam, taşı sıksa suyunu çıkarır, abartmıyorum babam öyle bir adam.  Fiziki konumu yüksek bir köy adamı, hayata tarım ve dağcılık ile uğraşan bir aileden gelme. Hayatın tüm olumsuzluları belki ona 20 yaşından sonra başlamış bir insan, İlk zorluğu kendini bilmez bir bayan ile hayatını birleştirmesi olmuş, ve babam askerde iken eşi babamı aldatmış ve bu ilişkiden gebe kalmış bir bayan. Ablamın annesi pek sevmem çünkü ben kinci biriyim, Sevdiklerime yapılan bir şey bana yapılmış kabul ederim. Bu tarz konularda çevremizdeki akrabalarıma hayret ediyorum. Yaşam Tarzları o kadar geniş ki bu insan ile iletişim halinde, bu gün ona kötülük yapan hiç ona kötülük yapabilir diye düşünmüyorlar.

Askerden gelince böyle bir olay patlak vermiş olgun olan dedem babamın başı belaya girmesin diye babamın ilk eşini çok hasta ben şehre hastane götürüyorum diye ailesine teslim etmiş. Bu rezilliği yaşatan kadına belki çok iyi sabır edip oğlunun başını belaya koymadığı için taktir ediyorum dedemi.  Olayları sonradan öğrenen adam babam 27 yaşına kadar evlenmiyor. Annem ile 27 yaşında hayatını birleştiriyor. Onda bile gariplik var. Annem Yetim büyümüş bir ev kızı, Annemin hayat zorluğu tabiri caiz ise  ilk nefes aldığında başlamış, babasını görmüş ama hatırlamıyor tek hatırladığı ak sakallı duaları okutup ezberleten dedesi, bir süre sonra oda vefat ediyor ve hayata 3 kızı ile Annanem kalıyor. Zorunda soru Allahtan ilk zamanlar belki sıkıntı yaşamamış olabilir biraz varlıkları varmış. Hatta büyük ortanca teyzemi evlendiriyorlar eve iç güvesi, alıyorlar başımızda erkek oldun diye ama o da çocuk yaşta. Her neyse bir şekilde annem büyüyor babam ile hayatını birleştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Alaybeyı Abdıluşagı İlköğretim Okulu
  • Halkalı Doğa İlköğretim Okulu
  • Çalıdüzü İlkokulu
  • Türkkonut İlköğretim Okulu
  • Yakacık Ortaokulu