Amerikan Mucit ve Sanayiciler Ailesi Maxim

Sir Hiram Stevens United  States Electric Lighting Company’ de baş mühendis, karbon filamanlı lambaların üretiminde ilerlemeler kaydedilmesini sağlayan çalışmalar yaptı. 1881 yılında ingiltereye yerleşti, İlk otomatik tüfek olan Maxim tüfeğini yaptı.1884’te kurulan Maxim Gun Company, Bu buluşun ardından Vickers Limited’ şirketine dönüştü.  Maxim Ailesi çalışkan ve mucit bir aile olmasından dolayı 1894 yılında buharla çalışan ucan bir makina tasarladı, Ve bu makinayı havalandırmaya başladı. 1900 yılında ingiliz uvanı verilen aile 1901 soyluluk üvanı verilmiştir.

Maxim ailesinin kardesi Hudson Başlangıçta bir yayın evi kurdu, daha sonra Maxim-Nordenfelt Guns and Ammunition Company limitet şirketinde çalışmak için, ingiltere’ye geldi. Dumansız barut üzerinde çalışmalar yaptı ve 1888 yılında ABD’ye dönüş yaptı.1889 yılında çok güçlü patlayıcılar ile ilgili baratını aldı. Maxim Power Company’yi kurdu(1893) Kurduğu şirketi 4 yıl işlettikten sonra Du Point Nemaurs Campany’ye  devretti ve yaşamının sonuna kadar bu şirkette çalıştı.

Sir Hiram Stevens’in oğlu Hiram Percy Gürültüye karşı savaş açtı, Bir yandanda amatör sinamanın yayğınlaşması için emek verdi. Hiram Percy Radyotekniğin Gelişmesinde önemli ölçüde katkı sağlamıştır. 1914 yılında American Radio Relay League’i ve 1925 yılında uluslararası radyo amatörleri Birliğini kurdu.

Otomatik Tüfeği Kim İcad Etti?, Dumansız Barut, Amatör Sinama, Ucan makina’yı Kim İcad Etti?,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Kalecik İlkokulu
  • Sevgi Anaokulu
  • Halit Armay Anaokulu
  • Şehit Piyade Er Mevlüt Aydoğan İlkokulu
  • Güdüslü Ilkögretim Okulu