Amerikan Kapılar

 


Amerikan Kapılar

Amerikan kapılar, konutlarda ve işyerlerinde sıklıkla karşımıza çıkan ahşap malzemeli kapı çeşididir. Bu kapılar, adaleye olarak satın alınabileceği gibi istenildiği zaman yalnızca kanat olarak satın alınarak değişik kapı kasası çeşitleri ile kombinlenerek de kullanılabilir. Birbirinden değişik görsel özelliklere ve malzemeye sahip olan Amerikan kapılar muhtelif modelleri ile iç mekanlar için süsleyici ve fonksiyonel bir alternatiftir.

Etkileyici Görselliğe Sahip Amerikan Kapı Modelleri

Amerikan kapı modelleri ahşap temelli bir kapı çeşidi olduğundan mahsullerin özellikle kanat kısmında pek çok değişik görsel ayrıntıya yer verilebilir. Lambri eşi işlemelerin sık kullanıldığı ahşap kapılar, bu anlamda değişik stildeki iç mekanlara geçimlilik gösterebilir. Daha sıradan bir dekorasyona sahip oda ve salonların kapısı için ise sıradan lambri ayrıntılarına benzeyen desenlerin yer aldığı Amerikan kapılar seçim edilir. Bazı Amerikan kapılar doğrudan mdf üzerine düz renk ahşap kaplamadan üretilirken, meşe kapı, ceviz kapı gibi natürel ağaç dokulu Amerikan kapı çeşitleri de mevcuttur. Oturum kapı alternatifleri de genel olarak beyaz renkte karşımıza çıkan kendiliğinden desenli kapı oturumlarından oluşan kapılar arasında yer alır. Genel olarak hem sağ hem sol alternatifi ile satışa sunulan bu mahsuller kendiliğinden kapı koluna sahiptir. Ancak isteğe bağlı olarak bu tip aksesuarları dışardan satın alabilir; Amerikan kapılar arasında kendinize has model değişiklikleri yaratabilirsiniz.

Amerikan Kapı Maliyetleri Neye Göre Tanımlanır?

Amerikan kapılar malzeme ve görsel özelliklerine göre sınıflandırılırken maliyetleri de bu yönde farklılık gösterir. Özellikle natürel kaplamalı kapılar, pahalı bir malzemeden üretildiği için daha yüksek maliyete sahiptir ve oturum kapılara oranla daha yüksek maliyetlerden satışa sunulurlar. Ayrıca set halinde kanat ve kasanın bir arada satıldığı mahsullerin maliyetleri de yalnızca adaleye veya yalnızca kanat olarak satılan Amerikan kapılar ile mukayese etildiğinde daha yüksektir. Ancak her türlü satın aldığınız bir Amerikan kapı kanadına geçimli başka bir adaleye de almanız gerekeceğinden dolayı toplama bakıldığında set olarak satılan mahsuller sizin için daha avantajlı birer alternatif olabilir.

Her türlü mekanda oda ve banyo kapısı olarak kullanabileceğiniz birbirinden şık ve kullanışlı Amerikan kapılar için siz de Koçtaş’ı ziyaret edebilir; dilediğiniz mahsulü online alışveriş basitliğiyle satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Keklik İlköğretim Okulu
  • Hacı İsmail Akdağ İmam-Hatip Ortaokulu
  • Gesi Ortaokulu
  • Yenimahalle Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi
  • Üçpınar Kargılı İlkokulu